Advertisement

Dobrze wiedzą jak ratować

UJK Piotrków Trybunalski Poniedziałek, 20 marca 20231
Filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim gościła uczestników I edycji konkursu medycznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych ,,Wiem, Potrafię, Ratuję”.

Ładuję galerię...

Młodzież z Piotrkowa Trybunalskiego oraz powiatów: piotrkowskiego, tomaszowskiego i bełchatowskiego rywalizowała w części teoretycznej i praktycznej konkursu, którego celem było promowanie zasad udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie pogłębiali wiedzę na temat współczesnych zagrożeń życia i zdrowia oraz sposobów udzielania pomocy poszkodowanym. Zapoznawali się też z najnowszymi wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji w zakresie przywracania funkcji oddechowej i krążeniowej u niemowląt, dzieci i dorosłych. Posłużyła temuprezentacja ćwiczeń na fantomach medycznych.


W zmaganiach uczestniczyło 19 drużyn, z których najlepszymi okazały się reprezentacje Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Kleszczowie zajmując I i II miejsce. Podium uzupełniło III Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Mazowieckim (III miejsce).

Uczniowie wykazali się dużą znajomością tematyki z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej - mówią organizatorzy.


Zwycięzcy konkursu otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Patronat nad imprezą objęli prezydent  Piotrkowa Krzysztof Chojniak oraz starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak.


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ruda ~Ruda (Gość)20.03.2023 15:24

Super impreza! Fajna atmosfera ale konkurencje podchwytliwe

10


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat