Dobrze wiedzą jak ratować

UJK Piotrków Trybunalski Poniedziałek, 20 marca 20231
Filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim gościła uczestników I edycji konkursu medycznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych ,,Wiem, Potrafię, Ratuję”.

Ładuję galerię...

Młodzież z Piotrkowa Trybunalskiego oraz powiatów: piotrkowskiego, tomaszowskiego i bełchatowskiego rywalizowała w części teoretycznej i praktycznej konkursu, którego celem było promowanie zasad udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie pogłębiali wiedzę na temat współczesnych zagrożeń życia i zdrowia oraz sposobów udzielania pomocy poszkodowanym. Zapoznawali się też z najnowszymi wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji w zakresie przywracania funkcji oddechowej i krążeniowej u niemowląt, dzieci i dorosłych. Posłużyła temuprezentacja ćwiczeń na fantomach medycznych.


W zmaganiach uczestniczyło 19 drużyn, z których najlepszymi okazały się reprezentacje Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Kleszczowie zajmując I i II miejsce. Podium uzupełniło III Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Mazowieckim (III miejsce).

Uczniowie wykazali się dużą znajomością tematyki z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej - mówią organizatorzy.


Zwycięzcy konkursu otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Patronat nad imprezą objęli prezydent  Piotrkowa Krzysztof Chojniak oraz starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (1)

Szanowni czytelnicy, na czas trwania ciszy wyborczej wyłączyliśmy możliwość publikacji komentarzy, możliwość ta powróci po jej zakończeniu. I pamiętaj - 21 kwietnia widzimy się na wyborach! – Redakcja ePiotrkow.pl

Komentowanie zostało wyłączone.
Ruda ~Ruda (Gość)20.03.2023 15:24

Super impreza! Fajna atmosfera ale konkurencje podchwytliwe

10


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat