artykuł sponsorowany

Dlaczego najem z dojściem do własności jest mądrą opcją finansową – 5 kluczowych korzyści

Wtorek, 28 listopada 2023
Najem z dojściem do własności staje się coraz bardziej popularną opcją dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na zakup własnego lokum czy zaciągnięcie kredytu hipotecznego. I nie dzieje się tak bez przyczyny. Rynek nieruchomości oferuje to ciekawe rozwiązanie, które nie tylko stanowi alternatywę dla tradycyjnych form sprzedaży i kupna nieruchomości, ale i jest mądrym posunięciem, jeśli chodzi o Twoje finanse.
Dlaczego najem z dojściem do własności jest mądrą opcją finansową – 5 kluczowych korzyści

Elastyczne warunki umowy

 

Tradycyjny wynajem mieszkania stawia Cię przed bezpowrotną utratą pieniędzy bez względu na to, czy mieszkasz w nim rok, czy kilkanaście lat. Natomiast zaciągnięcie kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości to decyzja, która zostanie z Tobą na dekady. Z kolei najem z dojściem do własności najczęściej zawierany jest na okres od 2 do 5 lat, dzięki czemu masz możliwość zdecydowania o swojej przyszłości już po kilku latach.

 

Wyższa wpłata początkowa to niższy czynsz

 

W przypadku najmu z dojściem do własności należy uiścić wpłatę początkową w wysokości 20% wartości nieruchomości, co oznacza, że Twój czynsz najmu będzie pomniejszany o 20%, czyli wyniesie 80% stawki rynkowej. Co więcej, jeśli uiścisz większą wpłatę początkową np. w wysokości 40%, Twój czynsz adekwatnie będzie mniejszy o 40%. To oznacza, że możesz cieszyć się niższymi kosztami mieszkaniowymi od samego początku.

 

Inwestycja w przyszłość

 

Najem z dojściem do własności to doskonały sposób, aby budować swój kapitał, który pozwoli Ci w przyszłym zakupie nieruchomości. Wpłata początkowa jest bowiem naliczana na poczet nabycia nieruchomości, co oznacza, że bez względu na to, czy wpłaciłeś 20%, 30% czy 40% wartości nieruchomości, w przypadku gdy jej cena rynkowa wzrośnie, wraz z nią wzrośnie Twoja wpłata początkowa. Prawda, że brzmi obiecująco?

 

Transparentna stawka najmu

 

Najem z dojściem do najmu to także gwarancja przejrzystych warunków dotyczących stawki wartości początkowej i comiesięcznych kosztów najmu. Stawki te ustalane są na podstawie aktualnych cen rynkowych i co roku są waloryzowane o wskaźnik inflacji. Dlatego zawsze masz pewność, że płacisz uczciwą cenę za wynajem, dzięki czemu możesz spać spokojnie bez obawy o gwałtowne wzrosty cen na rynku nieruchomości.

Czas na zgromadzenie kapitału

Najem z dojściem do własności to najlepsze rozwiązanie, jeśli potrzebujesz czasu na zgromadzenie środków na zakup nieruchomości. Bez względu na to, ile wyniesie Twoja wpłata początkowa, elastyczny czas najmu na 2-5 lat daje Ci czas, aby zaoszczędzić więcej pieniędzy na przyszły zakup oraz pozwala Ci zwiększyć swoją zdolność kredytową.

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat