Advertisement
artykuł partnerski

Co to jest SEO copywriting i dlaczego warto w niego zainwestować?

Wtorek, 02 sierpnia 2022
Chcesz, aby Twoja strona internetowa była dobrze widoczna w wyszukiwarkach? Jednocześnie zależy Ci na dobrej jakości treściach, które przedstawią zalety oferowanych produktów i korzyści płynące z ich zakupu, dokładnie objaśnią zasady oferowanych usług i pokażą przewagę Twojej firmy nad konkurencją? Przydatny będzie SEO copywriting, czyli teksty zoptymalizowane pod kątem wytycznych dla programistów podanych przez Google, a zarazem przejrzyste i interesujące dla czytelnika. Przeczytaj i dowiedz się, na czym dokładnie polega copywriting SEO, jak pisać dobre teksty oraz dlaczego w ogóle warto o nie zadbać.
Co to jest SEO copywriting i dlaczego warto w niego zainwestować?

SEO copywriting – co to jest?

SEO copywriting to tworzenie wartościowych treści, które będą dopasowane do miejsca, w którym są publikowane i ciekawe dla potencjalnych czytelników, a zarazem dobrze nasycone słowami kluczowymi. Ich celem jest przede wszystkim odpowiednie nakierowanie robotów Google analizujących treści pojawiające się w Internecie, aby móc zaklasyfikować je jako odpowiedzi na zapytania wpisywane przez użytkownika.

Copywriting SEO to przede wszystkim umiejętność sprytnego połączenia contentu, który zainteresuje ludzi z frazami, które są popularne w wyszukiwarkach. Jest on ważnym elementem wspomagającym pozycjonowanie stron internetowych. Bardzo ważne jest przygotowywanie treści, które zainteresują osoby wchodzące na stronę firmową, bloga czy witrynę sklepu online, aby chcieli nie tylko zapoznać się z tekstem, ale chętnie opowiedzieli o nim innym czy polecili w Social Mediach. W ten sposób Copywriting SEO jest nastawiony nie tylko na samo pozycjonowanie, ale także promocję marki i zwiększanie do niej zaufania wśród internautów. Dobre skonstruowane artykuły będą widoczne w Google i dotrą do użytkowników, którzy ich potrzebują (np. poszukują porady, jak rozwiązać problem czy chcą kupić produkt, ale nie wiedzą jak go wybrać).

 

SEO copywriting – na czym polega pisanie dobrych treści, które rzeczywiście pozwolą Ci osiągnąć konkretne cele?

Podczas tworzenia tekstów SEO, zawsze pamiętaj, że piszesz je nie tylko dla Pandy i innych algorytmów, ale przede wszystkim dla ludzi. Kolejne algorytmy są tak naprawdę opracowywane przez Google, aby dostarczać użytkownikom wyszukiwarki najbardziej trafne odpowiedzi na ich zapytania. Odpowiedzią na pytanie, na czym polega SEO copywriting jest więc przygotowanie takich treści, które nie tylko będą generować ruch na stronie, ale i chętnie zostaną przeczytane. Dzięki temu zmniejszysz współczynnik odrzuceń adresu i zwiększysz konwersję.

Dobry copywriter SEO przygotowuje listę słów kluczowych, które są popularne  i potrafi je w naturalny sposób wpleść w swoje opisy produktów lub kategorii, poradniki blogowe lub inne przygotowywane właśnie treści. Zawsze warto określić potencjalnego klienta i wczuć się w jego potrzeby. Oznacza to, że np. sklepy internetowe z odzieżą damską wcale nie muszą wychwalać swoich najnowszych kolekcji czy wstawiać tekstów zachwycających się nad kolejnym modelem sukienki.

Skuteczny SEO copywriting powinien być przede wszystkim naturalny, dlatego dobrym pomysłem będzie umieszczanie tekstów blogowych, które np.:

  • przedstawią najnowsze trendy w modzie,
  • doradzą, jak dobierać ubrania do różnych typów sylwetki,
  • podpowiedzą, jak łączyć dostępne elementy garderoby, aby tworzyć niepowtarzalne zestawy,
  • polecą modną odzież na konkretne okazje (np. sukienki na wesele latem, torebki idealne do pracy, wygodne buty na wakacje wędrówki itp.).

Zależy Ci, aby zamieszczać na swojej stronie dobrej jakości content, ale nie wiesz, jak umiejętnie wplatać słowa kluczowe i nie znasz zasad SEO? A może jesteś zajęty swoją podstawową działalnością i nie masz czasu na pisanie? Skorzystaj z pomocy fachowców. Agencja Copywriterska Escreo posiada ponad 10 lat doświadczenia w SEO copywritingu i przygotuje Ci treści zoptymalizowane pod Google oraz ciekawe dla czytelników.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat