Advertisement
artykuł sponsorowany

Bukmacherzy w Polsce - po czym rozpoznać legalnego operatora zakładów?

Środa, 12 lipca 2023
Nowelizacja do ustawy hazardowej z 2017 roku sprawia, że od tamtej pory zgodne z polskim prawem jest obstawianie zakładów sportowych wyłącznie na stronach legalnych bukmacherów posiadających licencję Ministerstwa Finansów. Jak rozpoznać takiego operatora i skąd wiadomo, którzy bukmacherzy są legalni i wiarygodni? Poniżej zdradzamy kilka błyskawicznych metod.
Bukmacherzy w Polsce - po czym rozpoznać legalnego operatora zakładów?

Legalni bukmacherzy - lista firm z polską licencją

Na polskim rynku internetowych zakładów bukmacherskich działa obecnie ok. 15 legalnych operatorów, a szczegóły dotyczące poszczególnych firm, jakości produktów w nich oferowanych oraz opinie graczy odnajdziesz w dowolnym rankingu bukmacherów. 

Ta lista nie jest jednak sztywna i ciągle dochodzi na niej do rozmaitych przetasowań. A to pojawiają się jakieś serwisy, a to inni operatorzy kończą swoją działalność. To sprawia, że mniej doświadczeni typerzy mogą czuć się nieco skonsternowani w kontekście legalności poszczególnych bukmacherów, stąd nasz pomysł na ten artykuł, w którym zdradzamy, w jaki sposób w ciągu kilku sekund odróżnić legalnego operatora od serwisu bez polskiej licencji. 

Jak rozpoznać legalnego bukmachera? 10 błyskawicznych metod

Dlaczego tak ważna z punktu widzenia typerów powinna być rejestracja i gra wyłącznie na stronach legalnych operatorów posiadających odpowiednie zezwolenie na organizowanie zakładów bukmacherskich online? My dostrzegamy przynajmniej dwa takie powody. 

Pierwszym jest postępowanie z polskim prawem, a tacy gracze nie muszą obawiać się skutków typowania zakładów na stronach nielegalnych firm. Drugim równie istotnym jest z kolei maksymalny poziom bezpieczeństwa 

  • Licencja od Ministerstwa Finansów

Kluczowym i niezbitym dowodem na to, że gracz ma do czynienia z legalnym operatorem zakładów sportowych jest licencja wydawana przez Ministerstwo Finansów. Składając wniosek o takie zezwolenie bukmacher musi spełnić szereg warunków mających na względzie przede wszystkim dobro graczy, licencja zostaje wydawana na okres 6 lat, a informacje o niej można zazwyczaj otrzymać na dole strony każdego operatora. 

  • Pobieranie podatków

Wszyscy legalni bukmacherzy mają obowiązek pobierania od swoich klientów dwóch rodzajów podatków. Pierwszym jest 12% podatek obrotowy potrącany od stawki każdego zakładu, a drugim 10% podatek od wygranych kuponów powyżej kwoty 2279,99 PLN. Jeśli Twój bukmacher nie pobiera podatków, to oznacza, że nie posiada licencji i działa nielegalnie. 

  • Polski złoty jedyną respektowaną walutą

Jedyną walutą, przy użyciu której zasilicie swój budżet gracza na stronie legalnego serwisu jest polski złoty. Bukmacherzy z polską licencją nie respektują wpłat przy użyciu dolara, euro, ani żadnej innej waluty, nie ma także możliwości dokonania depozytu z wykorzystaniem kryptowalut. 

  • Siedziba firmy (lub jej filia) z polskim adresem

Każdy legalny bukmacher w Polsce (https://obstawianie-meczy.net/bukmacherzy-w-polsce/) musi posiadać siedzibę na terenie naszego kraju. Uwaga ta tyczy się również operatorów międzynarodowych, którzy muszą wówczas posiadać adres polskiej filii. To kolejny sposób aby szybko odróżnić firmy bukmacherskie działające zgodnie z prawem od serwisów nielegalnych. 

  • Końcówka domeny internetowej -pl

Błyskawicznym sposobem na zidentyfikowanie legalnego bukmachera jest końcówka jego domeny, czyli adresu strony internetowej. Firmy z polską licencją posiadają domenę kończącą się na -pl, a jeśli jakiś serwis online posiada adres strony kończący się na -com lub w jakikolwiek inny sposób, to na pewno nie działa on zgodnie z polskim prawem. 

  • Strona internetowa w języku polskim

Wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce udostępniają swoim klientom stronę internetową w języku polskim. Jeśli zatem odwiedziłeś witrynę jakiegoś operatora zakładów online, a na liście dostępnych wersji próżno szukać języka polskiego, to rejestracja w takiej firmie nie będzie pomysłem z gatunku tych najlepszych pod słońcem. 

  • Brak wpisu w rejestrze domen zakazanych

Rejestr domen zakazanych to rządowy serwis, na którym widnieją operatorzy oferujący (albo inaczej - próbujący oferować) polskim typerom swoje usługi i produkty. Lista bukmacherów objętych blokadą jest bardzo długa i w chwili pisania tego artykułu (czerwiec 2023) liczy sobie ponad… 30 tysięcy pozycji, natomiast wystarczy wpisać nazwę swojego bukmachera do wyszukiwarki, a system automatycznie udzieli informacji, czy dana firma działa w Polsce legalnie, czy też jest bukmacherem z “szarej strefy”. 

  • Obsługiwanie lokali stacjonarnych

Tylko legalni bukmacherzy mają możliwość obsługiwania naziemnych punktów przyjmowania sportowych zakładów wzajemnych. Jeśli zatem na ulicy swojego miasta dostrzegłeś logotyp dowolne firmy bukmacherskiej, to możesz mieć pewność, że taki serwis posiada wymaganą licencję Ministerstwa Finansów. 

  • Finansowanie polskiego sportu

Ta sama uwaga tyczy się logotypów legalnych serwisów widocznych na koszulkach drużyn piłkarskich, banerach stadionowych oraz w reklamach telewizyjnych. Każda z ww. aktywności może stać się udziałem wyłącznie firm działających zgodnie z polskim prawem, a rejestrując się u takiego operatora online w żaden sposób nie naruszasz obowiązujących przepisów. 

  • Akceptowanie wyłącznie pełnoletnich graczy

Bukmacherzy, którzy nie wymagają dowodu osobistego potwierdzającego tożsamość oraz pełnoletność typera z pewnością nie działają legalnie i należy omijać ich szerokim łukiem. Proszę nie mylić tego z rejestracją konta tymczasowego, która odkłada w czasie weryfikację danych osobowych. 

Więcej porad na stronie https://obstawianie-meczy.net/

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat