Advertisement

Budowa ruszyła. Skończy się problem z wodą?

ePiotrkowRegion Środa, 03 sierpnia 2022398716
O tej inwestycji powiedziano i napisano już wszystko. Po wielu problemach i perturbacjach oraz latach oczekiwań w końcu wystartowała. Rozpoczęła się budowa ujęcia wody w Uszczynie.

Ładuję galerię...

To kluczowa inwestycja dla Sulejowa, która pozwoli rozwiązać problemy w gminie z dostępem do wody i ciśnieniem w gminnych wodociągach. O jej realizację burmistrz Wojciech Ostrowski zabiegał od dawna. Procedury związane z budową ujęcia wody przedłużały się ze względu na spór między Piotrkowem a Sulejowem, dotyczący własności studni numer 5 w Uszczynie.

 

 

Po wielu zabiegach i perturbacjach udało się doprowadzić inwestycję do szczęśliwego rozpoczęcia. W lipcu podpisano umowę z wykonawcą, a teraz prace fizycznie się rozpoczęły. Wykarczowano już roślinność i drzewa, a aktualnie trwają prace ziemne przed wykonaniem fundamentów. 

Problem z projektem budowy ujęcia wody był najtrudniejszym, jaki miałem w życiu. Jak można walczyć o pozwolenie na budowę ujęcia wody przez dwa lata? To absurd. Nie dziwię się zniecierpliwieniu mieszkańców, którzy nie mieli wody i wieczorem nie mogli umyć rąk. Mówili wówczas: zobaczymy to ujęcie wody jak świnia niebo. Teraz jest to już namacalne. Maszyny wjechały na teren inwestycji, a robota ruszyła. Łatwiej mieszkańcom będzie tę suszę przetrwać, kiedy te roboty już widać. Z każdym dniem będzie bliżej i bliżej tego ujęcia - mówił Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa. 

Budowa ujęcia wody ma potrwać 12 miesięcy, a koszt inwestycji to 12,5 mln złotych. Sulejów na budowę ujęcia wody pozyskał dotację z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 4,5 mln złotych, a burmistrz Sulejowa już zapowiada, że zabiega o kolejne dotacje na realizację prac.

 

 


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Benio ~Benio (Gość)13.08.2022 11:56

Oby tylko Piotrków w jakimś kolejnym starciu bitewnym nie odbił studni wraz z inwestycją za 12,5 bańki bo wtedy nam zostaną tylko długi do spłacenia.

01


Dzidzio ~Dzidzio (Gość)04.08.2022 15:31

Za tyle pieniędzy co zmarnowali na plac Straży i tą pseudokładkę to na bruk burmistrz

33


Pytej ~Pytej (Gość)04.08.2022 08:46

Basen też w uszczynie będzie?

60


tak dla porządku ~tak dla porządku (Gość)03.08.2022 14:25

Nie burmistrz a poseł Lorek zabiega o te dodatkowe środki...

52


Kalin ~Kalin (Gość)03.08.2022 14:28

I tak to nic nie da

46


Zły ~Zły (Gość)03.08.2022 23:43

Niebawem ludzkość będzie się biła o wodę , już to widać na przykładzie małej wojenki między sąsiadami, gminą Sulejów a Piotrkowem o studnię w uszczynie

70


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat