Brawa dla Kamila Majchrzaka. Jest pierwszy turniejowy triumf!

Niedziela, 07 stycznia 20246
Kamil Majchrzak w świetnym stylu rozpoczął swoją walkę o powrót do czołówki tenisistów świata. Piotrkowianin bardzo pewnie wygrał swój pierwszy turniej po 14-miesięcznej przerwie spowodowanej dyskwalifikacją za nieświadome przyjmowanie niedozwolonych substancji.

Ładuję galerię...

2023 rok dla Kamila Majchrzaka był bardzo trudny. Nie mógł występować w turniejach rankingowych i musiał czekać na zakończenie dyskwalifikacji, To spowodowało, że wypadł z rankingu ATP i swoją pozycję w światowym tenisie musi budować od nowa. Majchrzak musi grać w turniejach najniższej rangi, tzw. ITF-ach i w ten sposób piąć się po szczeblach rankingowych. 

 

Drugi etap swojej tenisowej przygody Kamil rozpoczął w tunezyjskim Monastyrze. Tam najpierw bez najmniejszych problemów przebrnął kwalifikacje, a potem świetnie zaprezentował się w turnieju głównym. W nim Kamil rozegrał pięć spotkań, w których nie stracił nawet seta. Wygrał łącznie 60 gemów, a stracił ich tylko 16. 

 

W niedzielnym finale imprezy ITF M15 w Monastyrze piotrkowianin pokonał Ryukiego Matsudę 6:1, 6:1. Dzięki temu zwycięstwu Kamil awansuje w okolice 960. miejsca w rankingu ATP. 

 

To jednak nie koniec przygody Kamila Majchrzaka w Tunezji. Piotrkowianin pozostaje jeszcze w Monastyrze, a w najbliższym tygodniu weźmie udział w kolejnym turnieju rangi ITF. Oby z takim samym skutkiem!

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgrywus ~Zgrywus (Gość)07.01.2024 19:04

Tylko Moto Sport dla ludzi z jajami

03


Kibic ~Kibic (Gość)07.01.2024 12:22

Ależ się cieszę. Oby szybko Pan wrocil do top100. Bardzo lubię oglądać Pana grę. Szkoda, że z futuresów nie ma przekazu obrazu. Gratuluję Panie Kamilu

111


Fan ~Fan (Gość)07.01.2024 17:42

Brawo Kamil! Świetnie że się nie załamałeś tylko utrzymałeś formę sprzed roku! Oby tak dalej- Igrzyska tuż tuż ;)

70


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat