Advertisement

Bosy włamywacz z łódki trafi do więzienia

PolicjaTomaszów Niedziela, 16 kwietnia 202317
Policjanci z Komisariatu w Czerniewicach (pow. tomaszowski) zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który włamał się do budynku mieszkalnego skąd ukradł elementy metalowe. Złodziej przed policjantami uciekł na boso przez okno dachowe, a następnie próbował łódką wędkarską przedostać się na drugi brzeg stawu. Został zatrzymany. Okazało się, że miał więcej powodów by uciekać przed stróżami prawa bowiem był poszukiwany do trzech spraw, w celu odbycia łącznie ponad 1,5 roku kary pozbawienia wolności.

Ładuję galerię...

Do policjantów z czerniewickiego komisariatu dotarła informacja od zaniepokojonego sąsiada, że chwilę wcześniej na jednej z posesji w gminie Czerniewice doszło do włamania. Mężczyzna widział, że sprzed posesji odjeżdża nieznane mu srebrne auto osobowe. Gdy policjanci dotarli na miejsce zgłoszenia, znaleźli zdemontowane i porzucone metalowe rurki.

Natychmiast przystąpili do typowania sprawcy i przeszukania terenu za wytypowanym pojazdem. Auto pozostawione zostało na jednej z posesji w miejscowości Chociwek. W jego wnętrzu funkcjonariusze znaleźli identyczne metalowe rurki, co na posesji, do której włamał się sprawca. Z jedną z mieszkanek tej posesji funkcjonariusze ustalili, iż właścicielem pojazdu jest 42-latek, który przebywa na piętrze budynku. Gdy policjanci weszli na górę okazało się, że mężczyzna uciekł na boso przez okno - mówi asp.sztab. Grzegorz Stasiak z KP w Tomaszowie Mazowieckim.

 

Mundurowi rozpoczęli przeczesywanie pobliskich terenów za uciekinierem. W pewnym momencie zauważyli mężczyznę, który płynął małą łódką wędkarską na drugą stronę stawu.

Policjanci zatrzymali go po drugiej stronie zbiornika wodnego. 42-latek usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem za który grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że amator cudzych rzeczy ma więcej powodów do ucieczki bowiem jest poszukiwany do trzech spraw, a w każdej z nich zasądzono mu karę pozbawienia wolności - dodaje Stasiak.

 

Łącznie do ,,odsiadki” uciekinier ma ponad 18 miesięcy. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

POLECAMY


Zainteresował temat?

6

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ads ~Ads (Gość)16.04.2023 10:44

To auto jest chyba starsze od mojej konkubiny

02


śmieszek ~śmieszek (Gość)17.04.2023 13:56

Patrząc na zdjęcia bagażnika widać ,że łupy są niewielkie. Dla porównania. Dzisiaj na Próchnika przemieszczało się dwóch osobników z wózkiem dziecięcym ale z wyższej półki /chociaż najlepsze lata miał już za sobą/ i stało się. Wózek się rozkraczył i łupy się wysypały. Tam dopiero było... Ale najlepsza była reakcja jednego z "rodziców" /pana zresztą/ który stwierdził ....dzieciątko z wózka wypadło"... drugi stwierdził chyba po czesku ...ano...

40


BP ~BP (Gość)16.04.2023 10:37

A policja najczęściej siedzi u mnie na kawce z resztą za darmo.

02


Arturo vidal ~Arturo vidal (Gość)16.04.2023 11:40

Szkoda że polityków nie mogą zatrzymać za miliony

53


Znafca ~Znafca (Gość)16.04.2023 10:52

Jeżeli był pod wpływem to go uniewinnią

13


Damian ~Damian (Gość)16.04.2023 10:48

Mission failed????

20


Reporterka ~Reporterka (Gość)16.04.2023 10:40

Łódka była zła i buty też były złe

20


Pilnuj się ~Pilnuj się (Gość)16.04.2023 10:35

Widać rozpoczął się sezon nie tylko motocyklowy...

30


Terenia ~Terenia (Gość)16.04.2023 10:32

Ta historia mnom wszczonsla.

13


Grasso ~Grasso (Gość)16.04.2023 10:30

Mamy podobny bagażnik i szef każe w nim rozwozić pizzę do klienta

20


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat