Będzie remont sali we Włodzimierzowie

Środa, 19 lipca 202335
Sala gimnastyczna we Włodzimierzowie doczeka się remontu. W środę w placówce podpisano umowę o dofinansowanie prac, a głównym elementem modernizacji będzie wymiana posadzki.

Ładuję galerię...

Inwestycja zostanie wsparta przez Urząd Marszałkowski. Umowę o dofinansowanie podpisał wicemarszałek Zbigniew Ziemba, który podkreślał, że ten obiekt potrzebował już generalnego remontu. 

Przed kilkoma miesiącami zostałem zaproszony przez burmistrza Sulejowa, aby zobaczyć, w jakim stanie jest ten obiekt. Przez wiele lat nie był przeprowadzony tutaj remont. Technologia wykonania podłogi jest archaiczna. Dziś młodzież nie ćwiczy już w takich warunkach. Podłoga w salach sportowych musi być przede wszystkim bezpieczna - podkreślał wicemarszałek Zbigniew Ziemba. 

Wymiana nawierzchni w sali będzie jednym z ważniejszych elementów modernizacji, ale nie jedynym. 

 W tej chwili mamy tam beton przykryty linoleum. Nie możemy tego zaakceptować w XXI wieku. Zmieniamy i wyrównujemy również tynki na ścianach. Ukryjemy rurki centralnego ogrzewania, które stwarzają zagrożenie. Całość zwieńczy malowanie sali. Ta hala będzie ładna i będzie zachęcała do ćwiczeń najmłodszych uczniów - mówił burmistrz Wojciech Ostrowski. 

Jak wyjaśniła Renata Tymanowska, wicedyrektor szkoły, w tej sali ćwiczą dzieci z młodszych klas. 

To dla nas bardzo ważna inwestycja. Nawierzchnia jest cała do wymiany. Schowamy całą infrastrukturę w ściany, a być może uda się także dołączyć jakieś elementy akustyczne. Mamy dwie sale gimnastyczne, a plan zajęć organizujemy tak, aby w tej ćwiczyły głównie młodsze dzieci - podkreśla Renata Tymanowska. 

Koszt inwestycji to około pół miliona złotych. Dotacja z Urzędu Marszałkowskiego wyniesie 230 tysięcy złotych, a drugie tyle dołoży gmina. Umowa na realizację prac jest już podpisana. Roboty mają się rozpocząć w najbliższym czasie i zakończyć jeszcze w tym roku. 

 

Jak zdradził Wojciech Ostrowski, gmina planuje kolejne inwestycje w infrastrukturę sportową w tej placówce. 

Dzięki współpracy  z nadleśnictwem udało nam się pozyskać teren nieopodal placówki i będziemy chcieli wybudować tu "orlika". Mamy zabezpieczony wkład własny i złożony wniosek o dofinansowanie. Teraz czekamy na rozstrzygnięcie - podsumował Wojciech Ostrowski. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

5


Komentarze (35)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

pod prąd ~pod prąd (Gość)21.07.2023 07:13

Gdybym ja był radnym i doszedłbym do ściany i nic już bym nie mógł zrobić sam, to szukałbym poparcia u mieszkańców i organizowałbym ich do wspólnych celów i potrzeb. Gdyby i to nie pomogło to zrezygnowałbym i nie brałbym wynagrodzenia od społeczeństwa za to, że nic nie mogę. Burmistrz Ostrowski nigdy sam nie zostałby w 2014 burmistrzem, gdyby nie to, że zapalił do siebie grupę aktywnych ludzi, która poszła za nim i ten cały zespół dostrzegli pozostali mieszkańcy. Czy to docenił to wątpię. Dziś jest już na drodze poprzednika i ciężko będzie mu z niej zejść.

60


fircyk ~fircyk (Gość)22.07.2023 11:32

A ten w tej koszulce to kto ?

11


no, no ~no, no (Gość)19.07.2023 15:37

Szkoda, że pan burmistrz nie zaprosił pana wicemarszałka do szkoły SP2 w Sulejowie Podklasztorzu to dopiero doznałby szoku czy wstrząsu widząc szkołę w 21 wieku bez sali gimnastycznej. Może to troska o zdrowie wicemarszałka ?

70


Piotrccovvianin ~Piotrccovvianin (Gość)21.07.2023 20:42

Dwuletnia szkoła i remont? To dopiero marnotrastwo pieniędzy... Kiedyś pod innym szyldem w tej szkole odbywały się wspaniałe inicjatywy społeczne, nawet zbierano na budowę nowej szkoły, a dziś tylko polityka i polityka... Radnych z włodzimierzowa i burmistrza poniosła ułańska fantazja, oby wam się to odbiło mocną czkawką co wyprawiacie w gminie...

20


go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)20.07.2023 03:50

Proponuję postawienie w centrum Piotrkowa pomnika wdzięczności panu Zbigniewowi Ziembie, bo nie było do tej pory w historii powiatu piotrkowskiego takiego wicemarszałka, który w tak bardzo aktywny sposób przyczyniłby się do rozwoju inwestycji na tym terenie. Panie Zbyszku, niech Pan tego dopilnuje jeszcze za swego żywota, bo później o Panu zapomną.

63


go?ć_bartek ~go?ć_bartek (Gość)21.07.2023 08:27

A co z boiskiem koło kościoła obiecywanym 2 lata temu?

40


księgowy ~księgowy (Gość)21.07.2023 08:11

Te 500 000 to z kolejnego kredytu ?

40


Amstaw ~Amstaw (Gość)19.07.2023 15:00

A w uszczynie sala buduje się 10 lat

91


obserwer ~obserwer (Gość)20.07.2023 09:52

Rurki zagrożeniem na wysokości około 3 metrów jak widać na zdjęciu ? I przez tyle lat ich nie zabezpieczono ? Zagrożeniem dla zdrowia i życia dzieci to jest ta prowizoryczna mini salka w piwnicy w szkole na Podklasztorzu, której wysokość jest nie więcej niż 2,5 metra. Wystarczy, że wyrośnięty uczeń ósmej klasy się zapomni i podskoczy i tragedia gotowa. Kwestia wentylacji tak małego pomieszczenia to odrębny temat. Za bezpieczne i higieniczne warunki w szkole odpowiada organ prowadzący czyli burmistrz. Dziwię się rodzicom, że nie walczą o zmianę warunków do prowadzenia lekcji wychowania fizycznego. Dziwię się burmistrzowi, że przez 9 lat nie zapewnił podstawowych potrzeb w tej szkole i także w szkole w Uszczynie, a budował zbędną kładkę czy plac defilad. Gdzie są radni z okręgów gdzie są te szkoły bez sal gimnastycznych ? 500 000 na remont podłogi ? Może będą pozłacane linie ? Za tyle w mojej ocenie to już można postawić dom jednorodzinny czy salę gimnastyczną o mniejszych gabarytach.

70


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)19.07.2023 21:00

Pan burmistrz nie mógł trafić do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi aby podpisać umowę, czy korek na trasie był ?

70


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat