Reklama

Będzie rejestrator przejazdu na czerwonym świetle

Strefa FM Niedziela, 07 lutego 2021850347
Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił przetarg na zakup i dostawę systemów monitorujących wjazd pojazdów na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Według wstępnych założeń inspektoratu, urządzenia zostaną zainstalowane także na jednym z piotrkowskich skrzyżowań.
fot. pixabay.com | jarmoluk

Urządzenia zostaną umieszczone na 30 najbardziej niebezpiecznych skrzyżowaniach w 18 miastach, także w Piotrkowie Trybunalskim u zbiegu Al. Sikorskiego i Concordii. - Przede wszystkim te urządzenia mają wpłynąć na bezpieczeństwo poprzez monitorowanie zachowania i dyscyplinowanie kierowców, którzy nie stosują się do sygnalizacji świetlnej i wjeżdżają na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Chcemy, aby urządzenia działały na zasadzie wideo detekcji, bez ingerencję w nawierzchnię jezdni. Urządzenia mają wykryć wjazd na skrzyżowanie i śledzić tor jazdy. W przypadku naruszenia przepisów urządzenie ma zapewnić identyfikację pojazdu i udokumentować okoliczności, czyli czas i miejsce zdarzenia oraz ile czasu minęło od zapalenia czerwonego światła. Jakiego typu będą to urządzenia dowiemy się po zakończeniu procedury przetargowej. Następnie będą one przez nas testowane prawdopodobnie na płycie lotniska w różnych porach dnia i nocy. Dopiero po zakończeniu testów wybierzemy system, który zostanie wykorzystany na skrzyżowaniach - tłumaczy Monika Niżniak, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

 

Wybrany wykonawca będzie miał 72 tygodnie od podpisania umowy na przekazanie urządzeń do użytkowania.

 

W przypadku braku możliwości instalacji urządzeń na skrzyżowaniach wytypowanych do objęcia kontrolą w pierwszej kolejności, powstała lista rezerwowa. Na niej również znajduje się skrzyżowanie w Piotrkowie, a konkretnie Al. Armii Krajowej / Piłsudskiego / Sikorskiego.

 

Po zakończeniu tego etapu rozbudowy systemu fotoradarowego, CANARD będzie prowadziło kontrole na 50 skrzyżowaniach. Obecnie stałymi kontrolami objętych jest 20 takich miejsc.


Zainteresował temat?

2

2


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (47)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

msnn ~msnn (Gość)08.02.2021 20:51

Może byście ulice najpierw odśnieżyli, na co czekacie, że sam stopnieje?. Nie wypełniacie należycie swoich obowiązków, za które wam płacimy i stwarzacie sytuacje zagrożenia zdrowia i życia Piotrkowian

10


gość_gość ~gość_gość (Gość)08.02.2021 06:53

władza w naszym miasteczku ma tylko dyktatorskie pomysły i zapędy łupić grabić i karać, żadnego lepszego pomysłu, do widzenia panie Chojniak

60


gość_proste ~gość_proste (Gość)08.02.2021 18:13

To d krzyżowanie winno być rondem jak je pierwotnie zaprojektowano. Niestety jakiś Mędrek zainstalował światła i wszystko poszło się paść. Główny ruch jest bowiem w kierunków do i z Bełchatowa. Al Concordii, nawet jak nic nie jedzie to tamci muszą się zatrzymywać.

20


red light ~red light (Gość)07.02.2021 18:30

Kolejne wysysanie kasy przez próżnię zwaną budżetem... Dlaczego na wielu skrzyżowaniach nie ma jeszcze liczników czasowych? To jest jedno z najlepszych rozwiązań aby nie wjeżdżać na czerwonym świetle.

85


Hmmm ~Hmmm (Gość)07.02.2021 21:10

Odezwali się w komentarzach drogowi Janusze i podnoszą wielki krzyk, że będzie dodatkowy straszak na kierowców. Ani rejestratory, ani radary, ani czujniki nie zagrażają tym, którzy jeżdżą normalnie. Prawie wszystkie skrzyżowania maja jeszcze za sygnalizacja margines bezpieczeństwa. Zapala ci się żółte tuż przed nosem, to masz jeszcze parę metrów do skrzyżowania. Zdążysz płynnie wyhamowac.No ale kto tak robi... większość wciska gaz do dechy, bo po co czekać minute na zmianę świateł... Jak były przenośne fotopstryczki, kierowcy byli jakiś bardziej ogarnieci...

41


gość_obserwator ~gość_obserwator (Gość)07.02.2021 18:32

Na przejściu dla pieszych przy Auchan

41


gość_wqwiony ~gość_wqwiony (Gość)07.02.2021 22:46

I dobrze niech łapią te lewackie mordy. Po trzech na czerwonym się ładuje. Kasować tych bananowców.

611


gość_oli ~gość_oli (Gość)07.02.2021 22:40

Tańsze i bezpieczne są sekundniki które ktoś pozdejmował !!! Bo policja nie miała mandatów !!! Tu nigdy nie chodzi o bezpieczeństwo tylko KASA !!!

210


Blake Blakeranga07.02.2021 18:33

Zamiast wyrzucac pieniadze na kolejne wynalazki pokroju kamerek "sterujacych" sygnalizacja, proponuje zajac sie jej zsynchronizowaniem. To nie jest normalne, ze jadac WZka od Al. Concordii do ronda na Sulejowskiej stoi sie w zasadzie NA KAZDYCH swiatlach.
Sygnalizacja na skrzyzowaniu Al. Concordii-Sikorskiego to zreszta temat na odrebna dyskusje. Na lewoskrecie z Al. Concordii do Sikorskiego (jadac od Slowackiego) zielone swiatlo przez pol dnia pali sie tylko kilka sekund. W rezultacie prawie kazda L-ka blokuje inne auta na cala zmiane swiatel. W tamtej okolicy buduje sie teraz 5 blokow - co tam sie bedzie dzialo za pare lat to chyba kazdy jest sobie w stanie wyobrazic.

160


gość_gosc ~gość_gosc (Gość)07.02.2021 22:03

Rejestrator albo radar od strony Sulejowa na Sulejowskiej koło Orlenu Brak wyobraźni kierowców przeraża. W Poniatowie można było zrobić porządek a tu przez tyle lat hulaj dusza...

60


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat