Będą nowe parkometry w Piotrkowie. Jakie zmiany czekają kierowców?

Piątek, 23 lutego 202454
Na piotrkowskich ulicach pojawią się nowe parkometry. To efekt niedawno rozstrzygniętego przetargu dotyczącego wyboru operatora Strefy Płatnego Parkowania, którym nadal będzie firma City Parking Group S.A.z Grudziądza.
fot. archiwum epiotrkow.pl fot. archiwum epiotrkow.pl

Jak wyjaśniają przedstawiciele Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie, przetarg na wybór nowego operatora stworzył możliwość wymiany parkometrów na nowe. Operator Strefy Płatnego Parkowania będzie je wymieniać w najbliższy czwartek (29 lutego). 


Urządzenia mają być bardziej nowoczesne i jeszcze bardziej wykorzystywać energię słoneczną. Wprowadzona zostanie także jedna istotna zmiana dla kierowców. Będzie możliwość przedłużania biletów.

Wystarczy, że podejdziemy do parkometru, wpiszemy numer rejestracyjny pojazdu, a urządzenie automatycznie wyszuka nam aktywny bilet. Trzeba wybrać funkcję przedłużania biletu i wrzucić odpowiednią kwotę, a urządzenie wydrukuje nam nowy bilet, który przedłuża czas od momentu zakończenia starego biletu, a nie od momentu zakupu przedłużenia. Nie będzie straty wynikającej z różnicy między zakupem starego biletu a zakupem nowego - wyjaśnia Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie.

Nowe parkometry mają działać zdecydowanie płynniej, niż te, które dotychczas funkcjonują na terenie Strefy Płatnego Parkowania w Piotrkowie. Na ten fakt narzekało wielu kierowców korzystających z płatnych parkingów na terenie miasta.

Będą one dużo bardziej nowoczesne, sprawniejsze i przyjazne do obsługi. Co ważne, te manualne przyzwyczajenia kierowców pozostaną i nie trzeba się będzie uczyć ich obsługi na nowo. Będą wyposażone w lepsze, bardziej czytelne wyświetlacze - dodaje Karol Szokalski.

Co ważne, pojawi się nowy parkometr przy al. Armii Krajowej na odcinku od ulicy Słowackiego do Szkolnej. Tam opłaty pobierane będą od 1 marca.

 


Bez zmian pozostaje także siedziba biura Strefy Płatnego Parkowania w Piotrkowie. Obsługa klientów nadal będzie prowadzona przy ulicy Słowackiego 20. Zmianie nie ulegają także opłaty za parkowanie. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

11


Komentarze (54)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

... ~... (Gość)23.02.2024 13:21

Proszę o odpowiedź - zapłacę za parkowanie 10 zł - ile w tego idzie do budżetu miasta ile do operatora?

60


Kiki ~Kiki (Gość)23.02.2024 12:30

Wykończycie tych ludzi!.,Na mieście dziura na dziurze w jezdni, chodniki rodem z lat 70-tych w wielu miejscach.Niedlugo za wyjście z domu trzeba będzie wam płacić.

51


nnn. ~nnn. (Gość)23.02.2024 12:04

Coś mi się wydaje ,że "nowoczesność" pójdzie w parze z nowymi miejscami płatnego parkowania. Czyli powiększenie strefy. Szuka się kasy a to łatwy sposób na zarobek....Kwestia ogłoszenia to po wyborach samorządowych. Czas ogłoszenia to ich wynik...

131


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat