Bakterie coli w wodzie w Radomsku

Strefa FMRadomsko Poniedziałek, 08 października 20181
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, na podstawie wyników badań, stwierdził obecność bakterii grupy coli w wodociągu Radomsko. Woda nadaje się do spożycia wyłącznie po jej wcześniejszym przegotowaniu.
pixabay.compixabay.com

Bakterie grupy coli nie są zaliczane do bakterii chorobotwórczych, mogą świadczyć o wtórnym zanieczyszczeniu wodociągu (np. w wyniku prac remontowych, przyłączy nowych użytkowników) lub nagromadzeniu substancji organicznych w sieci (np. gleby czy roślinności), które są pożywką do rozwoju bakterii. Rozszerzone badania wykluczyły obecność w wodzie bakterii chorobotwórczych tj. Escherichia coli, enterokoki. Profilaktycznie, aby bezpiecznie SPOŻYWAĆ wodę, należy ją przegotować, ponieważ te bakterie giną podczas obróbki termicznej - informuje PSSE w Radomsku.

 

Trwają prace mające na celu przywrócenie odpowiedniej jakości wody.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

xx ~xx (Gość)08.10.2018 11:51

Zanieczyszczony wodociąg i zagrożeni mieszkańcy a PISowcy lecą z bańkami wody do szpitala w Radomsku, który ma własne ujęcie i nieskażoną wodę. Chyba coś nie po kolei z myśleniem. Zamiast lecieć do urzędu miasta z pretensjami i do mieszkańców z tą wodą to lecą do szpitala. Straszą pacjentów. No tak, bo koszt propagandowy 20-30 butelek 5l wody dużo tańszy niż zakup kilku tysięcy takich butelek dla mieszkańców. Tłumaczą się głupawo ale widocznie nie wiedzieli, że szpital ma własne ujęcie i zrobili głupotę na własną niekorzyść.
https://natemat.pl/251155,sprawa-dla-policji-dzialacze-pis-wtargneli-na-oiom-w-szpitalu-w-radomsku

41


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat