Advertisement

30-latek zrobił skok na bank i... wpadł

Policja Piątek, 27 stycznia 20236
Okazuje się, że próby napadów na banki zdarzają się nie tylko w amerykańskich filmach. Do takich "skoków" dochodzi także w naszym kraju. Autorem jednego z nich - choć zdecydowanie nieudolnego - był mieszkaniec gminy Kluczewsko, który pod osłoną nocy postanowił włamać się do jednego z banków na ul. Tysiąclecia w Radomsku.
fot.: KPP w Radomsku fot.: KPP w Radomsku

Mężczyzna szybę placówki wybił donicą, która stała nieopodal. Nie zrealizował zamierzonego celu, bo został zatrzymany na gorącym uczynku przez patrol policji. 

W środku nocy 25 stycznia 2023 roku oficer dyżurny radomszczańskiej komendy policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że do jednej z placówek bankowych przy ul. Tysiąclecia w Radomsku ktoś się włamał. Natychmiastowa reakcja mundurowych pozwoliła na zatrzymanie włamywacza na gorącym uczynku.  Jak ustalili, sprawca usiłował się włamać do banku od tyłu budynku. Donicą wybił szklaną witrynę i dostał się do wnętrza. Mężczyzna liczył, że znajdzie przejście do pomieszczeń banku. Niestety ku jego zdziwieniu nie było tam żadnych drzwi, które by go doprowadziły do placówki finansowej. Mężczyzna, szukając usilnie przejścia, uruchomił alarm, co spowodowało szybką interwencję służb - mówi asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.

 

Zatrzymany 30–letni mieszkaniec gminy Kluczewsko został osadzony w policyjnym areszcie, gdzie trzeźwiał. Jak się okazało miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Taki stan nie zwalnia go jednak z odpowiedzialności karnej. Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem, za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

 


Zainteresował temat?

2

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Esbankuś ~Esbankuś (Gość)27.01.2023 17:56

A mowa o tym banku ktorego pracownik fałszował protokoły etapowe na budowie Osiedla Życzliwa w Piotrkowie Tryb. ???

30


! ~! (Gość)27.01.2023 19:53

Przy ul. Tysiąclecia!

20


Buhaha ~Buhaha (Gość)27.01.2023 14:18

Nie ma się czym chwalić w Piotrkowie to trzeba opisywać tematy z Radomska.

50


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)27.01.2023 13:23

A miał maskę?

10


abcde ~abcde (Gość)27.01.2023 13:17

A może chciał w sposób niecierpiący zwłoki zdeponować swoje oszczędności w banku? ? Od razu jest posądzany o napad....Uśmiechnij się !

10


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat