Advertisement
Panele winylowe SPC - co to takiego?
Panele podłogowe wodoodporne to trend w aranżacji wnętrz, który szturmem zdobywa rynek w ostatnich latach. Elastyczne wykładziny, jakimi są panele winylowe, są odkrywane przez coraz większą ilość osób i wybierane zamiast tradycyjnych rozwiązań. Nie wszyscy jednak wiedzą, czym charakteryzuje się ich konkurenta odmiana - panele winylowe SPC. Co to takiego i czy warto w nie zainwestować?
Samodzielna wymiana amortyzatorów- krok po kroku
Odpowiednie tłumienie nierówności na jezdni, drgań i wibracji powstających podczas jazdy- to główne zadania amortyzatorów. Są to jednak elementy, które z upływem czasu i przejechanych kilometrów muszą być wymienione. Średni okres ich eksploatacji w polskich realiach to 60 tysięcy kilometrów.
Dofinansowania unijne na odnawialne źródła energii w gminie Gorzkowice
Energia słoneczna to odnawialne źródło energii. Jej wykorzystanie niesie ze sobą wiele zalet. Przyczynia się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i uniezależnienia od niestabilnych rynków paliw kopalnych. Skorzysta na tym gmina Gorzkowice, która otrzymała dofinansowanie w ramach Funduszy Europejskich. Niemal 400 tysięcy złotych przeznaczono na montaż instalacji fotowoltaicznych oraz ujęć wody. Na początku tego roku podpisano umowę na realizację zadania.
Programowanie w świecie retro gier dla dzieci i młodzieży! Startują bezpłatne warsztaty “Koduj z Gigantami - Retroprogramowanie”
Rodzice wraz ze swoimi dziećmi wyruszą razem w przeszłość śladami najpopularniejszych gier! Już od 4 do 5 lutego dzieci i młodzież z Piotrkowa Trybunalskiego i okolic będą mogły wcielić się w rolę programistów sprzed lat, którzy stworzyli klasyki gier komputerowych i wideo. Okazją do tego będzie akcja “Koduj z Gigantami - Retroprogramowanie”, czyli kolejna odsłona cyklicznego wydarzenia z programowania dla dzieci i młodzieży, które organizowane jest bezpłatnie już po raz 12, a w Piotrowie Trybunalskim po raz 4.
ZOO Gdańsk – niezwykłe, warto odwiedzenie miejsce
Pobyt w ZOO to doskonała rozrywka dla dzieci i dorosłych. Pozwala z bliska obserwować życie dzikich, egzotycznych zwierząt, umożliwia obcowanie z przyrodą, pozwala na wspólne spędzenie czasu. W Polsce są 24 ogrody zoologiczne. Jednym z piękniejszych jest ZOO w Gdańsku. Co oferuje? Dlaczego warto odwiedzić to niezwykłe miejsce?
Dofinansowania unijne na odnawialne źródła energii w gminie Sulejów
Wykorzystanie energii słonecznej niesie ze sobą wiele zalet. Przyczynia się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, możliwości korzystania z różnych źródeł energii oraz uniezależnienia od niestabilnych rynków paliw kopalnych. Skorzysta na tym gmina Sulejów, która otrzymała dofinansowanie w ramach Funduszy Europejskich. Ponad 2 miliony złotych przeznaczono na realizację inwestycji z zakresu odnawialnych źródeł energii w postaci montażu instalacji fotowoltaicznych. Pod koniec zeszłego roku podpisano umowę z wykonawcą.
Nieodłączny element kuchni koreańskiej w Twoim domu
Testowanie nowych smaków może przynieść nam wiele korzyści. Krążące po całym świecie trendy kulinarne pozwalają na wypróbowanie potraw, o których nawet wcześniej nie słyszeliśmy. Jeśli cenimy odkrywanie wyjątkowych dań lub jesteśmy pasjonatami gotowania, śmiało możemy sięgnąć po charakterystyczny element kuchni koreańskiej, czyli kimchi. Co to jest? Z czym je przyrządzimy? I dlaczego warto spróbować tej potrawy?
JB Energia - fotowoltaika Piotrków Trybunalski
Gdy ceny prądu gwałtownie rosną, w świetle współczesnych kryzysów na rynku energii niezwykle funkcjonalnym, ekologicznym, a przede wszystkim ekonomicznym rozwiązaniem okazuje się instalacja paneli fotowoltaicznych. Jak działają panele słoneczne? Instalacje fotowoltaiczne przekształcają energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną pod postacią prądu stałego. Ta następnie zostaje przekształcona w prąd przemienny, jaki znajduje się w gniazdkach elektrycznych. Dziś jak nigdy dotąd warto zainwestować w fotowoltaikę, rozwiązanie najbardziej ekologiczne, generujące w naszych budżetach spore oszczędności poprzez obniżenie ceny rachunków, zupełnie pokrywające zapotrzebowanie na energię mniejszego czy większego gospodarstwa domowego. JB Energia Fotowoltaika Piotrków Trybunalski to doświadczona firma z branży OZE, projektująca panele fotowoltaiczne dla domu, przemysłu czy rolnictwa.
Dzień Pacjenta neurologicznego w Ujeździe
Czy wśród Państwa rodziny lub znajomych są osoby, które zmagają się ze skutkami udaru mózgu? Jeśli tak to...
Żaluzje bambusowe a wilgoć - czy będzie to trwałe rozwiązanie do łazienki?
Żaluzje z bambusa i z drewna lipowego na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie, jednak gdy przyjrzeć się im bliżej, zauważyć można istotne różnice. Dotyczą one nie tylko estetyki, ale także właściwości, grubości i wagi przesłony, a co za tym idzie – jej przeznaczenia. Jakie cechy posiadają żaluzje bambusowe i czy sprawdzą się one w łazience?
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat