20-letni recydywista odpowie za usiłowanie zabójstwa

PolicjaTomaszów Poniedziałek, 11 marca 20243
Policjanci zatrzymali 20-latka, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojej partnerki. Mężczyzna tego czynu tego dopuścił się w warunkach recydywy. Grozi mu kara od 15 lat do nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.
fot.: KPP w Tomaszowie Mazowieckim fot.: KPP w Tomaszowie Mazowieckim

W sobotnią noc 9 marca 2024 roku, tuż po północy, dyżurny policji w Tomaszowie Mazowieckim otrzymał informację, że w jednym z mieszkań domu wielorodzinnego w centrum miasta, doszło do kilkukrotnego ugodzenia nożem 21-letniej kobiety przez jej 20-letniego partnera. Mężczyzna bezpośrednio po zdarzeniu wyrzucił narzędzie zbrodni i uciekł.

Na miejsce skierowano karetkę pogotowia oraz wszystkie policyjne siły. Ranna kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie przeprowadzono operację ratującą jej życie, natomiast za napastnikiem rozpoczęto policyjną obławę. Funkcjonariusze wszystkich wydziałów prowadzili poszukiwania za nożownikiem, sprawdzając skrupulatnie pustostany, parkingi, dworce i inne miejsca gdzie mężczyzna mógł się ukryć. Po około dziewięciu godzinach od zdarzenia policjanci namierzyli kryjówkę sprawcy w mieszkaniu jego znajomych. 20-latek podczas zatrzymania chciał jeszcze uciec przez okno, co uniemożliwili mu policjanci. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, w tym ślady zabezpieczone przez technika kryminalistyki, pozwoliły prokuratorowi na przedstawienie zarzutu usiłowania zabójstwa - mówi asp.sztab. Grzegorz Stasiak z KPP w Tomaszowie Mazowieckim.

 

Prokurator wystąpił również do sądu o zastosowanie wobec nożownika tymczasowego aresztowania na najbliższe trzy miesiące, do czego sąd się przychylił. 20-letni tomaszowianin zbrodni dopuścił się w warunkach tak zwanej recydywy, grozi kara mu od 15 lat do nawet dożywotniego pozbawienia wolności.  

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ŻwirekPodMuchomorek ~ŻwirekPodMuchomorek (Gość)11.03.2024 17:14

Dwadzieścia lat i już recydywa? Nieźle. A ta laska to chyba z tych przekonanych, że łobuz kocha najmocniej. A ten kochał... na zabój! Oby zmądrzała po wyzdrowieniu. A delikwenta niech mocno kochają koledzy z celi.

220


Qw ~Qw (Gość)12.03.2024 12:06

Chyba się spóźni narozmowe o pracę i to nie z powodu opon

20


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat