Advertisement

180 milionów od rządu. Samorządowcy zacierają ręce

ePiotrkow Poniedziałek, 30 maja 202252
177 milionów złotych od rządu trafi do samorządów w Piotrkowie i powiecie. O przekazaniu środków poinformowali w poniedziałkowe popołudnie posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

Ładuję galerię...

W poniedziałek ogłoszono decyzje związane z przyznaniem dofinansowań w Programie Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu. W radiu Strefa FM oraz na portalu ePiotrkow.pl jako pierwsi informowaliśmy o pieniądzach, jakie popłyną do Piotrkowa oraz powiatu piotrkowskiego. Więcej piszemy o tym w tekście:

 

30 mln na przebudowę Rakowskiej i Wolborskiej

W poniedziałkowe popołudnie posłowie Prawa i Sprawiedliwości z naszego okręgu zwołali konferencję prasową, podczas której potwierdzili nasze informacje i równocześnie poinformowali o milionach, jakie popłyną także do gmin powiatu piotrkowskiego. Do swojego biura poselskiego w Rynku Trybunalskim przyjechał Antoni Macierewicz. Pojawili się także Anna Milczanowska oraz Robert Telus. 

To największe wydarzenie finansowe, jakie miało miejsce w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat. Nidy dotychczas samorządy nie otrzymały takich pieniędzy, jak w Programie Inwestycji Strategicznych Polski Ład - podkreślał Antonii Macierewicz i wyliczył, że w okręgu numer 10 (okręg wyborczy w skład którego wchodzi m.in. Piotrków - red.) na inwestycje rząd przeznaczy ponad 900 mln złotych. - Wsparcie będzie wynosić nawet 95 procent kosztów całej inwestycji. Ten program to realizacja programu Prawa i Sprawiedliwości, które chce wyrównywać sytuacje prowincji i wielkich miast. Dofinansowujemy prowincję tak, aby mogła się rozwijać, jak wielkie miasta - mówił poseł Macierewicz.

 

Jak wyliczył Antonii Macierewicz do Piotrkowa Trybunalskiego oraz samorządów z terenu powiatu piotrkowskiego trafi łącznie 177 milionów złotych.

Radości z przyznanych pieniędzy nie kryli samorządowcy ziemi piotrkowskiej, którzy w poniedziałkowe popołudnie pojawili się w piotrkowskim biurze PiS. 

Dziękuję, bardzo dziękuję, naprawdę dziękuję. Gmina Sulejów mogła na drogi przeznaczyć rocznie około 2,5 miliona złotych rocznie. Nagle dostajemy z pierwszego etapu Polskiego Ładu 10 milionów złotych, a dziś na drogi kolejne 10 milionów złotych. 20 milionów w ciągu dwóch lat, a my moglibyśmy przeznaczyć na to raptem 4 miliony. Dziękuję Prawu i Sprawiedliwości za te pieniądze - mówił Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa. 

Sulejów otrzymał pieniądze m.in. na modernizację ulicy Dobra Woda. Miliony na rozbudowę oczyszczalni ścieków oraz sieci kanalizacji trafią z kolei do Woli Krzysztoporskiej.

To ogromny zastrzyk finansowy. Jako przedstawiciel gminy Wola Krzysztoporska mogę powiedzieć, że to spełnione marzenie. 9 milionów złotych na gospodarkę ściekową, czyli priorytet inwestycyjny gminy.  Jeśli dołożę do tego 9 milionów złotych na przebudowę drogi powiatowej, to do naszej gminy trafi łącznie blisko 19 milionów złotych. Dla porównania podam, że z budżetu gminy na inwestycje wyciągamy rocznie około 6 milionów złotych. To pokazuje, jaki to jest krok milowy w kierunku rozwoju - podkreślał Roman Drozdek, wójt gminy Wola Krzysztoporska.

Duże pieniądze trafią także do gminy Czarnocin. 

Dla budżetu naszej gminy to również ogromna kwota. Potrzeby modernizacji dróg są jeszcze duże, a te pieniądze pozwolą nam wyremontować kolejną ważną drogę w gminie, pomiędzy Biskupią Wolą a Kruszowem. Jeżeli zsumujemy środki, które otrzymaliśmy w ramach pierwszej i drugiej edycji Polskiego Ładu, to łącznie jest to ponad 20 milionów. Co roku, w budżecie gminy jesteśmy w stanie wygospodarować na inwestycje około 2 milionów złotych, a teraz - w ciągu zaledwie półtora roku - otrzymaliśmy od rządu dziesięciokrotność tej kwoty - podkreślał Roman Miksa. 

Pełną listę inwestycji dofinansowanych w ramach Polskiego Ładu można znaleźć w załączniku.

 

pobierz plik Lista.pdf

 

 

 


Zainteresował temat?

9

14


Advertisement
Advertisement

Komentarze (52)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)01.06.2022 08:20

Samorządowcy zacierają ręce bo będzie więcej pieniędzy dla nich do podzielenia

14


Logistyk EP ~Logistyk EP (Gość)01.06.2022 13:32

Z punktu widzenia promocyjnego - super, władza się cieszy, ludzie się cieszą. Patrząc na to głębiej, to okazuje się, że pieniądze nie są znikąd - tylko od nas samych. Inflacja napędza wpływy z VAT, do tego gigantyczne ceny paliw, energii elektrycznej (również miliony z VAT), a to czego zabraknie, zawsze można przecież dodrukować... i napędzić kolejną spiralę inflacji... i tak w kółko. Później denominacja pienądza i zabawa od początku. A ludki się cieszą, bo przed wyborami zbudują parę km drogi i zaklepią sobie stołek na kolejną kadencję.

11


Dziadek ~Dziadek (Gość)31.05.2022 21:22

Psy szczekają a karawana jedzie ,tak trzymać.

42


znajomy ~znajomy (Gość)31.05.2022 07:06

A drogi lokalne to gdzie dofinansowanie?

83


Jakiego rządu? ~Jakiego rządu? (Gość)31.05.2022 17:00

Od podatników! Ciężko pracujących ludzi!

72


jdr ~jdr (Gość)30.05.2022 18:42

Przypominam Macierewiczowi, rząd nie ma swoich pieniędzy!!!!!!!!!!!
To są nasze pieniądze pochodzące z naszych podatków , płacone przez nas codziennie. Rząd tylko rozdziela nasze pieniądze!
A przede wszystkim rząd codziennie nas okrada w bezczelny sposób. Wystarczy zobaczyć jak wygląda rachunek za energię elektryczną, za gaz, ludzie inwestują w panele słoneczne, a co robi rząd? Część pozyskanej energii zabiera dla siebie czyli kradnie. I jak tak się przeanalizuje różne aspekty gospodarki, to na każdym kroku za coś nowego mamy płacić. Macierewicz nikomu łaski nie zrobił. Rząd więcej pieniędzy z naszych podatków zabrał niż oddał.

3610


goœć_ewa ~goœć_ewa (Gość)31.05.2022 15:00

Kartoniki .... kartoniki.....

32


gfdsfdf ~gfdsfdf (Gość)31.05.2022 10:54

Śmiech.
Widać jak na dłoni konflikt między Lorkiem a Macierewiczem.
Razem ich nie uświadczymy.
A teraz o tych pieniądzach.
One powinny pójść na inwestycje w tereny przemysłowe dla zakładów pracy w regionie piotrkowskim. Przejedzenie ich i wywalenie do szamba to nie inwestycja. To marnotrawstwo. A jak poniszczeją te drogi za 15, 20 lat to kto je będzie naprawiał??? Święty Mikołaj??? Tych gości już nie będzie a Piotrków będzie istniał dalej.

104


.... ~.... (Gość)31.05.2022 09:12

Będzieta widzieć pieniadze jak emeryt gruszkę - no chyba, ze przy lewatywie. Zapamietajcie ich..

126


cenzorze przepuść ~cenzorze przepuść (Gość)31.05.2022 06:39

Zapomniałem okularów - co posłowie trzymają i pokazują na załączonej fotce. Czy to pieniądze, czy to tylko nadrukowane kartony ............ dwa lata temu pokazywali podobne i tylko pokazywali, a kasy brak. Poczekajmy na kasę, zobaczymy hojność pis ..........

175


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat