17 września to jedna z najtragiczniejszy dat w historii naszego kraju. Tego dnia wojska radzieckie wkroczyły na wschodnie granice walczącej z hitlerowskim najeźdźcą II Rzeczypospolitej.
1 maja obchodziliśmy Święto Pracy. Już tradycyjnie ten dzień uczcili przedstawiciele piotrkowskiej Lewicy, którzy złożyli kwiaty pod pomnikiem byłego prezydenta Piotrkowa Kazimierza Szmidta.
Po raz 16 już na zamku w Bykach odbyło się wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz piotrkowskich fanów ogrodnictwa. Mowa o targach "Pamiętajmy o ogrodach". Impreza przyciągnęła w tym roku tysiące osób, a wśród gości był też nowy minister rolnictwa Robert Telus.
Za sprawą warsztatów florystycznych do Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej zawitała wiosna. Udział w zajęciach wzięły przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich.
Choć w tym roku wiosna przychodzi do Polski powoli, to przyroda budzi się już do życia po zimowym śnie. W Piotrkowie pojawiły się już krokusy. Jak zdradza Paweł Kowalski z Nadleśnictwa Piotrków, do naszego regionu wracają także bociany.
Piotrkowscy wolontariusze "Widzialnej Ręki" znów angażują się w pomoc dla Ukrainy. Tym razem rozpoczęli zbiórkę bandaży, które są bardzo potrzebne w szpitalach za naszą wschodnią granicą.
12 lutego przypada 79. rocznica niemieckiej egzekucji na Polakach w Piotrkowie. Dokonano jej w rejonie nasypu kolejowego przy ul. Budki.
22 stycznia 1863 roku wybuchło Powstanie Styczniowe. Był to największy zryw narodowowyzwoleńczy w XIX wieku. W 160. rocznicę powstania władze Piotrkowa oddały hołd powstańcom.
18 stycznia rankiem piotrkowianie obudzili się w wolnym od hitlerowców mieście, a ta data uznawana jest za wyzwolenie Piotrkowa. Co roku, w rocznicę wyparcia z miasta wojsk hitlerowskich, pamięć bohaterów walk o wolność wspomina piotrkowska Lewica.
Scenariusz po raz kolejny się powtarza. Wiaty przystankowe w Piotrkowie znów nie wygrały z ludzką głupotą. Kilka dni temu w różnych częściach miasta wandale zniszczyli miejskie przystanki.