Włodarze gminy Rozprza wspierają mieszkańców, którzy chcą zainwestować w odnawialne źródła energii. Przygotowywany jest projekt, który ma na celu montaż ogniw fotowoltaicznych i solarów.
Bełchatowscy policjanci w lesie na terenie gminy Szczerców odkryli plantację marihuany. Zabezpieczono 110 krzaków konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu.
Przyleciał do Polski na wycieczkę. Podczas postoju na stacji paliw, kiedy korzystał z toalety, jego autobus odjechał. Nie miał przy sobie telefonu, a dodatkowo nie był w stanie porozumieć się z pracownikami stacji. Amerykanin na lotnisko dotarł dzięki policjantom.
Niedawno informowaliśmy, że Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie otrzymał 46% dotychczasowego kontraktu na zabiegi rehabilitacyjne. Zdaniem starostwa spowoduje to, że o ponad 50% mniej osób skorzysta z dobrodziejstw zabiegów rehabilitacyjnych i może wpłynąć na wydłużenie się kolejek. Poniżej prezentujemy w całości stanowisko Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia:
Najważniejsza inwestycja drogowa w Gorzkowicach ukończona. Tamtejszy rynek zyskał nową jakość.
Piotrkowski sanepid podsumował właśnie akcję Lato 2017 w powiecie piotrkowskim. Jakie wnioski?
Dwóch 14-latków jechało na jednym rowerze, poruszając się lewym pasem drogi. Jeden z nich kierował, drugi siedział na ramie. Prawym pasem jezdni w tym samym kierunku jechał 19-letni kierowca fiata panda. Mężczyzna widział z oddali czerwony punkt oświetlenia, sądził, że to pieszy. Nagle zauważył, że lewą stroną drogi porusza się nie pieszy a rowerzysta. W pewnym momencie z nieznanych przyczyn 14-latek zjechał z lewego pasa wprost pod jadącego fiata pandę.
Tylko 46% dotychczasowego kontraktu na zabiegi rehabilitacyjne otrzymał Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie od Łódzkiego Oddziału NFZ, w nowej propozycji kontraktowej na IV kwartał 2017 r. i rok następny. Oznacza to, że o ponad 50% mniej osób skorzysta z dobrodziejstw zabiegów rehabilitacyjnych. Można sobie wyobrazić jak bardzo wydłużą się kolejki.
Mamy ważną informację dla kierowców korzystających z drogi powiatowej Wroników-Kęszyn-Mierzyn-Cieszanowice (1515E) - od środy zamknięty zostanie odcinek pomiędzy Starą Wsią a Bryszkami.
Na terenie powiatu piotrkowskiego działał gang paliwowy, który odbarwiał olej opałowy i wprowadzał do obrotu jako napędowy. Działania prowadzone były na szeroką skalę. W ciągu 3 miesięcy do obrotu mogło trafić nawet 6 mln litrów nielegalnego paliwa. Skarb Państwa mógł stracić co najmniej ponad 15 mln zł.