Artykuły do tagu: remonty

Wielkie pieniądze na remonty dróg
2023 rok jest rekordowym, biorąc pod uwagę wydatki powiatu piotrkowskiego na remonty dróg, chodników i mostów. Wiele inwestycji już się zakończyło, ale są też takie, które są w trakcie realizacji. Ich łączny koszt to ponad 57,6 mln zł.
Uwaga na utrudnienia na S8/A1
We wtorek (24.10.2023) rozpoczęły się prace gwarancyjne na węźle Piotrków Trybunalski Zachód. W związku z tym kierowcy jadący od strony Warszawy drogą ekspresową S8 w kierunku Katowic (A1) muszą liczyć się z ograniczeniami w ruchu.
Piotrkowianin bohaterem programu TVN-u
Do Piotrkowa zawitała Dorota Szelągowska ze swoimi totalnymi remontami. Gwiazda TVN-u wspólnie ze swoją ekipą wyremontowała mieszkanie pana Jakuba, nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 8.
Przeprowadzą remonty 15 dróg
Gmina Sulejów rozpocznie dzięki rządowemu dofinansowaniu prace, które zakładają poprawę komfortu podróżowania po gminnych drogach. Łącznie zaplanowano aż 15 remontów, które będą polegać głównie na wzmocnieniu istniejących nawierzchni jezdni. Gdzieniegdzie wymienione lub wyłożone zostaną też chodniki, czy krawężniki. W sumie w ramach drugiej edycji „Polskiego Ładu” Sulejów otrzymał prawie 9,3 mln zł. Umowa na realizację inwestycji została już podpisana, a prace powinny się zakończyć najpóźniej w maju przyszłego roku.
Ogromne korki. Gdzie są drogowcy?
Kierowcy alarmują. Jedna z głównych tras wylotowych Piotrkowa jest zakorkowana, a na miejscu remontu drogowców brak. Chodzi o naprawiany fragment ulicy Rakowskiej, tuż za skrzyżowaniem z ul. Miast Partnerskich.
Mieszkańcy niezadowoleni z zamknięcia Wierzejskiej przed zakończeniem remontu na Sulejowskiej
Zamknięcie ul. Wierzejskiej w Piotrkowie Trybunalskim przed końcem prac na ul. Sulejowskiej wywołało niemałe zamieszanie na drogach w mieście. Mieszkańcy, którzy na co dzień przemierzają te okolice, nie przebierają w słowach, a komentując to rozwiązanie, używają mocnych sformułowań, o czym mogli się przekonać słuchacze magazynu Magiel w radiu Strefa FM.
Drogowe inwestycje w powiecie piotrkowskim
Przebudowa 4,5 km odcinka drogi powiatowej Srock - Podolin - Biskupia Wola to ostatnia inwestycja, którą zrealizuje piotrkowskie Starostwo Powiatowe jeszcze w tym roku. Prace rozpoczęły się od ścięcia poboczy, które przygotowywane są do poszerzenia drogi.
Remonty dróg w Rakowie, Michałowie, Moszczenicy i Raciborowicach
Jeszcze w rym roku rozpoczną się kolejne remonty dróg gminnych. Właśnie ogłoszono wykonawców robót w dwóch przetargach. W ramach pierwszego - do końca roku wyremontowane zostaną ulice: Główna w Rakowie, ul. Wietrzna w Michałowie oraz ul. Cmentarna w Moszczenicy.
Gmina Wola Krzysztoporska: Wakacyjne remonty w szkołach
Wakacje to dobry czas na remonty i inwestycje w szkołach. W tym roku uczniowie opuścili placówki już w marcu, swobodnie można więc było zabrać się za prace remontowe. Co udało się poprawić w szkołach na terenie gminy Wola Krzysztoporska?
Dofinansowanie na modernizację odcinka ulicy Wojska Polskiego
Ponad 3 mln złotych pozyskał Piotrków Trybunalski na przebudowę ulicy Wojska Polskiego. Pieniądze pochodzić będą z Funduszu Dróg Samorządowych – informuje Urząd Miasta.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat