W Wolborzu świętują 950. rocznicę powstania miasta, z tej okazji zorganizowano tam niedawno konferencję naukową poświęconą jego dziejom, ale jak się okazuje, nie był to ostatni element obchodów tego wyjątkowego jubileuszu. Szczegóły na plakacie.
Od 1 stycznia straże miejskie nie będą mogły nam wlepić mandatu za szybką jazdę. Stracą bowiem uprawnienia do używania fotoradarów i urządzeń rejestrujących wykroczenia na drodze. Co ciekawe, ustawa nakłada również obowiązek przekazania nieodpłatnie sprzętu policji. Samorządy protestują, bo przecież za fotoradary zapłaciły spore pieniądze. Piotrków może być jednak wyjątkiem, bowiem sprzęt uległ... awarii.
Hala sportowa, utwardzone obok place, treningowe boisko, budynek hotelowy oraz łącznik pomiędzy dwoma budynkami – kompleks przy ul. Batorego, nieruchomość należąca do Skarbu Państwa, została wystawiona na sprzedaż.
Bili kijem bejsbolowym, gumową pałką, używali paralizatora, cięli nogi ofiary ostrym narzędziem i posypywali solą. Policjanci zatrzymali sprawców dwóch uprowadzeń. Podejrzani swoje ofiary więzili i maltretowali w budynkach po PGR-ach w jednej z wsi powiatu piotrkowskiego. Trzech zostało już tymczasowo aresztowanych.
Szpital wojewódzki w Bełchatowie będzie miał nowego dyrektora. Konkurs na to stanowisko został rozstrzygnięty we wtorek. Nowym szefem placówki został Paweł Skoczylas, który obecnie jest zastępcą dyrektora w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi.
Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi oraz Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Piotrkowie zapraszają na wykład doktora hab. Janusza Wróbla, pracownika naukowego Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Łodzi.
Prezydent miasta powierzył pełnienie obowiązków powiatowego inspektora sanitarnego Elżbiecie Dobrzyńskiej.
Grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Jarostach odwiedziła miejsce pamięci narodowej w Pieńkach Karlińskich, którym społeczność szkolna opiekuje się już od wielu lat.
W sobotę członkowie piotrkowskiego Stowarzyszenia "21" uporządkowali kilka grobów na Starym Cmentarzu, głównie tych zapomnianych. Przypomnieli też kawałek historii - wydarzenia z 29 czerwca 1940 roku - mord 42 osób w Lesie Wolborskim.
Wprowadzenie ograniczeń w poruszaniu się łodzi motorowych po Zalewie Sulejowskim, a w niektórych regionach akwenu całkowity zakaz poruszania się motorówek - to propozycje Sejmiku Wojewódzkiego Łódzkiego.