Monitoring w Piotrkowie ma już długą historię. Pierwsze kamery pojawiły w 2002 roku. Obecnie piotrkowianie żyją pod czujnym okiem 24 kamer. Jak sami uważają, monitoring ma istotny wpływ na bezpieczeństwo. Kamery, jak każde urządzenia, czasem zawodzą, ale nierzadko rejestrują istotne dowody w różnych sprawach.
Nastoletni chłopak próbował okraść pijanego mężczyznę siedzącego na schodach kamienicy. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego.
Dr Marta Walak została dyrektorem piotrkowskiego Muzeum. Odebrała już nominację z rąk prezydenta Krzysztofa Chojniaka, a swoje obowiązki będzie pełnić od 1 marca przez 3 lata.
Im bliżej Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, tym wyraźniej widać linię sporu Polaków. Kolejnego sporu.
W związku z organizacją niedzielnego „Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tropem Wilczym”, kierowcy w Piotrkowie muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu drogowym.
Tegoroczne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Piotrkowie Trybunalskim będą wyjątkowo różnorodne. Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” oraz Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie proponują nie tylko wykłady historyczne, ale również marsz, projekcję filmów czy koncert.
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Miklasem, które odbędzie się 25 lutego o godzinie 17.00 w czytelni dla dorosłych przy ul. Jerozolimskiej 29.
14 lutego przypadła 74. rocznica przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową. Jej pierwszym komendantem głównym został Stefan Rowecki „Grot”, wybitny piotrkowianin.
Policjanci z Komendy w Piotrkowie prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży, do których doszło w okresie od 21 grudnia 2015 r. do 2 stycznia 2016 w jednym ze sklepów ze sprzętem elektronicznym w Al. Sikorskiego w Piotrkowie.
Od 2015 roku autobusy miejskie w Piotrkowie wyposażone są w system monitoringu. Czy kamery w emzetkach sprawdzają się?