Od czwartku (14 maja) galerie Ośrodka Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim będą ponownie dostępne dla publiczności. Odwiedziny będą możliwe zgodnie z nową polityką bezpieczeństwa sanitarnego.
Od środy (29 kwietnia) na stronie odaart.pl dostępna jest kolejna wirtualna wystawa. Tym razem można oglądać wybrane prace amatorów, uczestników Otwartej Pracowni.
Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja informują, że 15 kwietnia (środa) w godzinach od 8 do 14 nastąpi przerwa w dostawie wody. Jest to związane z przebudową odcinka wodociągu w ul. Broniewskiego od ul. Krasickiego do nr 12.
27 złotych za śmieci segregowane i 54 zł za niesegregowane - takie są nowe stawki za odbiór odpadów komunalnych w gminie Sulejów. Osoby, które kompostują bioodpady zapłacą 4 zł mniej.
Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim i Instytut Badawczy IPC zapraszają na konsultacje społeczne związane z przygotowywaniem prac nad projektem "MULTI-MEDIA-TEKA: budowa wystaw multimedialno-interaktywnych w Piotrkowie Trybunalskim".
Wystawa "Ocalone od zapomnienia: 100 lat sprzętu fotograficznego z kolekcji Dariusza Piechury" dostępna będzie w piotrkowskiej mediatece od 15 lutego. Dariusz Piechura kolekcjonuje aparaty fotograficzne od prawie 50 lat i dzięki współpracy z mediateką ma okazję po raz pierwszy podzielić się swoimi, na co dzień leżącymi w pudłach, zbiorami.
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wystawę pokonkursową „Flash”, prezentującą najciekawsze postawy artystyczne młodego pokolenia.
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wernisaż wystawy „Miłość” (Kolegium Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie). Wernisaż 14 lutego o godz. 18.30 w Galerii ODA przy ul. Sieradzkiej 8.
Wystawę zatytułowaną „Marynarka Wojenna w stuleciu odrodzonej Rzeczypospolitej”, można oglądać w murach piotrkowskiego Zamku Królewskiego do końca kwietnia 2020 roku.
Pracownicy książnicy zapraszają do oglądania wystawy wypożyczonej z łódzkiego Oddziału IPN, zatytułowanej „Polskie Państwo Podziemne". Autorem wystawy jest Paweł Murawski. Do opracowania wystawy wykorzystano zdjęcia pochodzące z Archiwum IPN, Narodowego Archiwum Cyfrowego, Studium Polski Podziemnej w Londynie, zbiorów Biblioteki Narodowej oraz zbiorów Ośrodka KARTA.