W poniedziałek zmarł Stanisław Stępień, nestor piotrkowskiego dziennikarstwa. Przez lata był związany z Piotrkowem oraz regionem. Pracował m. in. w Tygodniku Piotrkowskim, Tygodniku 7 Dni oraz Ziemi Piotrkowskiej.
Coraz bliżej powrotu linii kolejowej Piotrków Trybunalski-Bełchatów. W poniedziałek na nieczynnym obecnie przystanku Bełchatów Miasto, została podpisana umowa na dokumentację projektową modernizacji i elektryfikacji linii Piotrków Trybunalski-Bełchatów z budową odcinka do Bogumiłowa. Ma to kosztować ponad 660 mln złotych.
Wandal zniszczył zaparkowany pojazd oraz wiatę przystankową na ulicy Mazowieckiej w Tomaszowie. Mieszkańcy ujęli mężczyznę i przekazali go policjantom, którzy na miejsce interwencji dotarli chwilę po zgłoszeniu.
To jedyna szansa w roku, aby na takim forum powiedzieć swoje zdanie na temat tego, co dzieje się w Piotrkowie. 28 czerwca podczas obrad radnych odbędzie się debata nad stanem miasta. W jej trakcie każdy z mieszkańców ma szansę zabrać głos.
Trwają mistrzostwa Europy do lat 17 w zapasach, które odbywają się w albańskiej Tiranie. Pierwszego dnia zawodów znakomicie spisał się Stanisław Fussy, czyli zawodnik na co dzień występujący w AKS-ie Piotrków Trybunalski, który awansował do finału.
Trzy lata po zmianie ustroju, dwanaście przed wejściem Polski do Unii Europejskiej i siedem przed utratą przez Piotrków statusu miasta wojewódzkiego – pierwszego czerwca 1992 roku wystartowała ogólnomiejska rozgłośnia radiowa. Nazywała się Radio Piotrków.
Komisarz wyborczy w Piotrkowie odrzucił wniosek mieszkańców miasta o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania prezydenta Krzysztofa Chojniaka przed końcem kadencji. Powodem jest niewystarczająca liczba prawidłowo złożonych podpisów przez osoby popierające inicjatywę referendalną.
"160 lat od powstania styczniowego" to tytuł spotkania z Tomaszem Łysiakiem, które zorganizował Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie.
Stanisław Kolasa był pilotem Sił Zbrojnych PRL. Przez trzy lata pełnił funkcję kierownika Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. W latach 1981-1990 był również I sekretarzem Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Piotrkowie Trybunalskim.
Michał Leja to stand-uper, improwizator i twórca wielu formatów komediowych (m.in. "Encyklopedia stand-upu", "Michał Leja Show", "Mini Leja Show", "Z kartki"), który szturmem zdobył sympatię publiczności w całej Polsce oraz uznanie środowiska komediowego. Niecodzienne spojrzenie na świat, świetna interakcja z publicznością oraz otwartość na inne formy sprawiają, że każdy występ Michała to rozrywka na najwyższym poziomie.