Artykuły do tagu: st

30.12.2011 13:18
Coraz mniej piotrkowian
Aktualna liczba mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego to tylko 75 tysięcy 844 osoby. W mijającym roku było więcej zgonów niż urodzeń.
Region: Szpital przekształcili zgodnie z prawem
Tomaszowskie Centrum Zdrowia oraz Starostwo Powiatowe pozytywnie przeszły kontrolę NIK, która dotyczyła przekształcania szpitali.
Miasto rozwiązało z piotrkowskim klubem Concordia umowę dotyczącą dotacji. Concordia otrzymała dotację (przyznaną 14 marca 2011 roku) w wysokości 115 tysięcy złotych. Na konto klubu wpłynęła tylko pierwsza transza w wysokości 70 tys. Drugiej transzy klub już nie otrzyma.
Tomaszów: Będą promować region... okrąglicą
Tomaszów Mazowiecki otrzymał dofinansowanie na promocję... okrąglicy, czyli Skansenu Rzeki Pilicy, Niebieskich Źródeł i Grot Nagórzyckich. Wiele emocji obecnie wzbudza nazwa tego produktu turystycznego.
Noclegownia: Przeprowadzka dopiero w 2012
Bezdomni z noclegowni przy ulicy Belzackiej nie przeprowadzą się w tym roku do nowego obiektu.
Ostrożnie z fajerwerkami! Strażnicy ostrzegają
Już jutro noc sylwestrowa. Jak co roku Nowy Rok będziemy witać w domach, na prywatkach, balach i na świeżym powietrzu. Poleje się szampan i będziemy składać sobie życzenia, a niebo rozbłyśnie kolorowymi sztucznymi ogniami.
Rondo „WWW” chcą nazwać imieniem ks. Pecolta
O nadanie rondu u zbiegu ulic Wolborskiej, Wyzwolenia, Wierzejskiej, Rzemieślniczej imienia księdza prałata Tadeusza Pecolta wnioskuje Rektorat Kościoła Panien Dominikanek w Piotrkowie.
Piotrków: Poseł  sprzeciwia się nazwom rond i ulic
Poseł Marek Domaracki sprzeciwia się polityce nazywania rond i ulic stosowanych przez Radę Miasta w Piotrkowie. W tej sprawie skierował interwencję poselską do przewodniczącego rady – Mariana Błaszczyńskiego.
- Jesteśmy zbulwersowani – tak ocenia sytuację w bełchatowskim pogotowiu ratunkowym Marek Mazur – przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego.
Miasto przygotowuje się do przejęcia śmieci
Z początkiem roku wchodzi w życie ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Założenia są proste – ma być solidnie i efektywnie. Znaczna część odpadów zostanie poddana recyclingowi w tzw. regionalnych instalacjach – czyli wyspecjalizowanych składowiskach śmieci. To miasto wybierze odpowiednie dla siebie składowisko i firmę, która odbierze śmieci od mieszkańców. To również miasto zadba o to, by śmieci były segregowane. Ostatecznie ustali również ich cenę. Dlaczego? Żeby było czysto.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat