Za nami wyjątkowo suche miesiące, które dały się we znaki nie tylko rolnikom. Przed nami czas na działania mające na celu poprawienie tzw. zasobności w wodę. A tej jest nie tylko coraz mniej - jest także coraz droższa.
Trwa budowa ronda u zbiegu ulic Armii Krajowej, Dmowskiego, Górnej i Żelaznej w Piotrkowie. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, jednak kierowcy zwracają uwagę na zupełnie inny problem. Wyjeżdżając z ul. Kostromskiej lub drogi poprowadzonej przez tereny giełdy, nie ma informacji, że droga jest... ślepa.
Jedna z piotrkowskich masarni, właściciel czterech sklepów w Piotrkowie, od dłuższego czasu sprzedaje mięso, choć w swoich lokalach nie ma dostępu do bieżącej wody. Sanepid nałożył na właściciela mandaty i zakazał handlu. Ponieważ przedsiębiorca nadal prowadzi sprzedaż mięsa, sprawa trafiła do sądu. Wyroki nie zdyscyplinowały jednak właściciela.
Trzy kolizje (wypadki) spowodowali na drogach miasta i powiatu pijani policjanci. To bilans jedynie kilku ostatnich tygodni. Mówi się, że policjanci piją (oczywiście nie wszyscy), bo mają stresującą pracę. Ale piją nie tylko oni. W jakich jeszcze zawodach ludzie nie radzą sobie ze stresem i sięgają po kieliszek?
Mieszkańcy ul. Garbarskiej w Piotrkowie chcą pomagać czworonogom, ostatnio jednak zauważyli, że miski z wodą, które wystawiają dla zwierząt ciągle znikają.
Przynajmniej raz w roku na sesji Rady Miasta Piotrkowa powraca temat najpopularniejszej ruiny w centrum miasta, jaką stał się budynek po restauracji Europa.
Rada Miasta zajęła stanowisko w sprawie budowy drogi ekspresowej S12 (Piotrków – Dorohusk). Radni chcą w ten sposób wesprzeć lokalne inicjatywy mieszkańców gminy Sulejów, którzy chcą przyspieszyć rozpoczęcie przebudowy tej trasy.
Powiatowe Centrum Matki i Dziecka opuści sieć szpitali – taką informację przekazał na antenie Strefy FM starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak. Jakie są powody tej decyzji?
Justyna otwiera kuchenną szufladę, po brzegi wypełnioną lekami. Dziennie połyka 20 tabletek. O tym, że ma przewlekłą boreliozę dowiedziała się kilka tygodni temu. Na leczenie wydała już… 5 tys. zł, a to dopiero początek kuracji.
Pieniądze z NFZ są niewystarczające do dalszego funkcjonowania Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim - tak uważa dyrekcja placówki. Zdaniem dyrektor Elizy Bartkowskiej, wysokość ryczałtu, przyznanego na 2019 rok wynosi niecałe 6,6 mln zł. Według prognoz wystarczy to na realizację świadczeń do września 2019 roku.