995 tys. 830 zł otrzyma piotrkowskie Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne "Szansa". To pieniądze przyznane przez Zarząd Województwa Łódzkiego, które pozwolą na przeprowadzenie ostatnich prac wykończeniowych w nowej siedzibie przy ul. Wolborskiej w Piotrkowie.
Wigilijny nastrój, świąteczne dekoracje i prawdziwy festiwal potraw przygotowanych przez panie z kół gospodyń wiejskich gminy Wola Krzysztoporska. A to wszystko podczas konkursu „Stoły wigilijne - kulinarne i artystyczne dziedzictwo w potrawach i ozdobach bożonarodzeniowych”, który 7 grudnia odbył się w Domu Ludowym w Majkowie Dużym.
Od samego rana strażacy z naszego regionu pracują w pocie czoła. Trwa akcja zbiórki złomu. Wszystko po to, by zebrać jak najwięcej pieniędzy dla Krystianka, mieszkańca Przygłowa, który choruje na nowotwór. Akcję zapoczątkowała OSP Przygłów.
Darcie pierza to stary zwyczaj, kiedyś bardzo popularny na polskiej wsi. Kobiety spotykały się przez całą zimę i darły pierzę, odbywało się to w miłej, przyjaznej atmosferze, przy rozmowach i śpiewach. Wydawałoby się, że zwyczaj ten zanika, ale… nie w gminie Grabica.
Sala integracji sensorycznej, gabinety wczesnego wspomagania, hydroterapii i fizykoterapii, a nawet poradnia autystyczna czy sala do terapii biofeedback – z tego wszystkiego, a także z szeregu innych usług i udogodnień będa mogli już niedługo korzystać podopieczni Centrum Edukacyjno - Rehabilitacyjnego “Szansa”.
Wśród bohaterów II edycji Parady Talentów w Wolborzu znaleźli się m.in. pszczółka Maja, Merida Waleczna czy Zosia Kłamczuszka. Tematem przewodnim imprezy był bowiem świat bajek. Występy uczestników - wokalne recytatorskie czy taneczne - za każdym razem spotykały się z aplauzem. Głównymi bohaterami tego dnia były osoby niepełnosprawne.
Niezdolność do samodzielnej egzystencji to nie to samo co niepełnosprawność. Pojęcia te bardzo często są mylone, jednak różnice między nimi są istotne, szczególnie w kontekście świadczenia uzupełniającego dla osób niesamodzielnych. Pamiętajmy, że to nie stopień niepełnosprawności decyduje o przyznaniu tego świadczenia.
Nowoczesne hełmy, aparaty powietrzne i ubrania specjalne trafiły do strażaków OSP z gminy Wola Krzysztoporska. 22 listopada wójt Roman Drozdek podpisał umowy użyczenia i przekazał im sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Zakup zrealizowano przy współudziale środków z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.
W sobotę nad zbiornikiem wodnym w Cieszanowicach odbyło się przekazanie łodzi motorowej dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rozprzy. Nowy sprzęt został kupiony dzięki środkom pochodzącym z Urzędu Marszałkowskiego (15 000 zł), Gminy Rozprza (5 000 zł) oraz OSP Rozprza (19 500 zł).
Nowy wóz bojowy otrzymali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzkowicach. W sobotę (9 listopada) oficjalnie przekazano klucze do nowego pojazdu.