W piątek przypada Międzynarodowy Dzień Archiwów. Z tej okazji na obchody zaprasza również Archiwum Państwowe w Piotrkowie.
Zwrot akcji w sprawie referendum o odwołanie prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka! Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi uwzględnił skargę grupy referendalnej na postanowienie komisarza wyborczego odrzucającego wniosek o przeprowadzenie referendum.
Poszerzenie oferty turystycznej województwa łódzkiego nie byłoby możliwe bez dofinansowania z Funduszy Europejskich, to one wspierają i rozwijają turystykę aktywną. Atrakcje na terenie powiatu piotrkowskiego z pewnością przyciągają nie tylko mieszkańców okolicznych miejscowości, ale i turystów z całego kraju. Przy wsparciu Funduszy Europejskich zagospodarowano turystycznie tereny nad rzeką Pilicą na odcinku od Maluszyna do Sulejowa. Powstało tam doskonałe miejsce do wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców powiatu piotrkowskiego oraz turystów z całego województwa.
Obchody 80. rocznicy akcji pod Czarnocinem odbyły się we wtorek przy obelisku przy ulicy Kolejowej w Czarnocinie.
Tradycyjnie w Boże Ciało w Moszczenicy zorganizowane zostaną Chrześcijańskie Spotkania Młodych. Jak, co roku przygotowano mnóstwo ciekawych wydarzeń. Będzie m.in. koncert znanego chrześcijańskiego zespołu - Trzecia Godzina Dnia.
Koloniści z Ukrainy, młodzi szachiści, wreszcie wojewódzki Dzień Dziecka. Łódzkie opanowali najmłodsi.
Przy skrzyżowaniu ulic Wolborskiej i Rakowskiej wybudowane zostanie rondo. Będzie to jeden z elementów przebudowy obu dróg. Znany jest juz wykonawca inwestycji, choć roboty na ulicach zaczną się dopiero za jakiś czas.
Już po raz pięćdziesiąty pierwszy ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przeszedł Męski Publiczny Różaniec. We wspólnej modlitwie i eucharystii udział wzięło 55 mężczyzn. Jak podkreślają organizatorzy, tym razem szczególną uwagę położono na drogę osobistego nawrócenia i tożsamości mężczyzny.
Od połowy lat osiemdziesiątych przyciąga turystów i miłośników historii. Gromadzi zabytki architektury, które znajdują się na terenie dawnego Księstwa Łowickiego. Kto chciałby poznać bliżej historię dawnej wsi, tego zapraszamy do zwiedzania. Nie tylko wirtualnego.
Po blisko 300 latach do Wolborza powrócił zamek. W piątkowy wieczór przed kolegiatą uroczyście odsłonięto odlew, który przedstawia rekonstrukcję budowli. Uroczystość była jednym z obchodów 750-lecia nadania praw miejskich Wolborzowi.