Advertisement

Męski Różaniec przeszedł ulicami miasta

Niedziela, 04 czerwca 202348
Już po raz pięćdziesiąty pierwszy ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przeszedł Męski Publiczny Różaniec. We wspólnej modlitwie i eucharystii udział wzięło 55 mężczyzn. Jak podkreślają organizatorzy, tym razem szczególną uwagę położono na drogę osobistego nawrócenia i tożsamości mężczyzny.

Ładuję galerię...

Uczestnicy modlitwy rozważali tajemnice bolesne różańca, starając się poprzez przeżywanie męki i śmierci krzyżowej Jezusa Chrystusa, spojrzeć na własne życie. Czerwiec jest miesiącem poświęconym Najświętszemu Sercu Jezusowemu,  dlatego mężczyźni zawierzali swoje słabości i upadki.

Praca nad sobą, własnym charakterem i pokonywanie zła we własnym codziennym życiu jest drogą duchową mężczyzny XXI wieku - odpowiedniego męża, ojca, czy brata – podkreśla Maciej Hubka, jeden z organizatorów wydarzenia. - Nie powinniśmy zaniedbywać rachunku sumienia, ponieważ rozregulowany kompas duchowy może spowodować, że zboczymy z kursu na mielizny lenistwa, uzależnień, grzechów nieczystości seksualnej, kłamstwa i wiarołomstwa. Zawierzając nasze codzienne zmagania duchowe Panu Jezusowi przez ręce naszej Matki i Pani - Maryi, staramy się trwać w miłości Boga. Odpowiedzialność za własne życie i przekazywanie wartości moralnych kolejnym pokoleniom są obowiązkiem mężczyzny, jako obrońcy i opiekuna. Zmieniamy się więc z miłości do Boga, naszych rodzin i naszej ojczyzny – dodaje.

Po zakończeniu modlitwy na ulicach miasta piotrkowianie wzięli udział w mszy świętej z nauką dla mężczyzn, która sprawowana była w kościele św. Jacka i św. Doroty. Kolejny Męski Publiczny Różaniec w Piotrkowie Trybunalskim już za miesiąc - w pierwszą sobotę lipca.

POLECAMY


Zainteresował temat?

6

10


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (48)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Rosario Rosarioranga06.06.2023 13:44

Piotrków Różańcowy! Modlitwa jeszcze nikomu nie zaszkodziła, wielu pomogła. Braterstwo modlitwy zmienia nas, nasze rodziny, nasze miasto i Ojczyznę na lepsze. Zapraszamy wszystkich mężczyzn na kolejne spotkanie w pierwszą sobotę lipca :)

33


Lumumba ~Lumumba (Gość)05.06.2023 13:13

Cała nadzieja w normalnej młodzieży.

82


piotrk ~piotrk (Gość)07.06.2023 13:21

Zastanawia mnie celowość tych manifestacji. Wiernych w kościołach ubywa, demonstrantów ubywa. Uparcie kroczą jakiś cel w tym mają, czyżby dołączenie do struktur "czcigodnie nam panujących". O modlitwę na pewno nie chodzi bo można się modlić w kościele lub w domu. Jak chodzą to coś wychodzą. Tylko nie wiem czy już nie jest zbyt późno, a może sztandar należy zmienić. Osobiście mnie to nie przeszkadza. pozdrawiam

31


Rady ~Rady (Gość)04.06.2023 17:24

Chłopy mogliby po drodze śmieci zbierać, zrobiliby przynajmniej coś pożytecznego.

184


suweren ~suweren (Gość)04.06.2023 15:31

4 czerwca 1992 roku zablokowano dekomunizację w Polsce. Dzisiaj po 31 lata ta sama ekipa chce zablokować derusyfikację w Polsce. #Marsz w Warszawie jest tego namacalnym przykładem.

820


kolargol ~kolargol (Gość)06.06.2023 07:24

kogo ta szopka obchodzi

43


go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)06.06.2023 00:49

Nie możeta zrobić damsko - męskiego? Wtenczas byłoby was o wiele więcej i śpiewy na dwa chóry byłyby piękniejsze. No i sama też bym się dołączyła. A poza tym - gdzie się podział bardzo przystojny pan Rysiu noszący krzyż? Czyżby porwała go jakaś kobitka?

31


go?ć_rosario ~go?ć_rosario (Gość)04.06.2023 09:27

Dziękujemy za wspólną modlitwę! Praca nad sobą wymaga więcej wysiłku niż trolowanie w Internecie. Ale wybór ma każdy.

812


Ep ~Ep (Gość)04.06.2023 09:48

Dziś w tvn uwaga godz19/45 program o oszukańczym deweloperze z Piotrkowa

91


Mój punkt widzenia ~Mój punkt widzenia (Gość)04.06.2023 18:15

A ja uważam że skoro mamy demokrację każdy może robic co chce. Chcą się modlić i maszerować niech modlą i maszerują. Czy robią komuś krzywdę? Każdy może w każdej sprawie robic marsze więc o co chodzi??? Czy wygładzane są jakieś niedorzeczne hasła ideologiczne nawołują do czegoś??? Tylko się modlą.... a dla tych co się zaraz odezwą do wiadomości to nie chodzę fo kościoła i jestem osobą niewierzącą. Ale uważam że mają prawo poki nikomu się krzywda nie dzieje

78


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat