Pierwszym dzieckiem, które w 2023 roku przyszło na świat w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim jest mieszkanka gminy Sulejów. Rodzice zdecydowali się dać jej na imię Kaja. Dziewczynka urodziła się 2 stycznia o 9.30.
Niechcice to niewielka wieś położona koło Rozprzy w powiecie piotrkowskim. Pierwszy raz wzmiankowano o niej w 1407 roku, co oznacza, że miejscowość może się poszczycić nie lada historią. Jej ważnym elementem są pozostałości pochodzącego z przełomu XVIII i XIX wieku parku i znajdującego się na jego terenie pałacu. Zapraszamy do zgłębienia wiedzy o tym wyjątkowym zabytku.
Wciąż niepewny jest dalszy los oddziałów ginekologiczno-położniczego, pediatrycznego i neonatologicznego w Piotrkowie. W czwartkowe popołudnie komunikat w tej sprawie wydał Urząd Marszałkowski, dzień później odpowiedzieli przedstawiciele starostwa.
Do ekstremalnych sytuacji dochodzi na rondzie "Solidarności" w Piotrkowie. W związku z zamknięciem ul. Hutniczej, kierowcy, aby nie nadrabiać drogi, rozjeżdżają pasy zieleni oraz okoliczne chodniki.
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia ukazała się informacja o zatwierdzeniu przez URE nowej taryfy ciepła dla mieszkańców Piotrkowa. Oznacza ona bardzo wysokie podwyżki, a w spółdzielniach i wspólnotach zaczęło się wielkie liczenie. Ile konkretnie zapłacą mieszkańcy?
Segregowanie odpadów, a tym samym dbanie o środowisko, jest kluczowe, jeśli chcemy cieszyć się nieskażoną wodą gruntową, czystszym powietrzem czy mniejszą ilością zalegających na wysypiskach odpadów, szczególnie z tworzyw sztucznych. Segregacja śmieci umożliwia między innymi odzyskiwanie surowców wtórnych, ograniczając produkcję surowców od podstaw. Ułatwia też wytypowanie materiałów, które potencjalnie mogłyby dla środowiska być szkodliwe i pozwala na ich unieszkodliwianie. Jak zatem segregować śmieci prawidłowo i przyczynić się do tego, by żyło się nam ekologiczniej?
Urząd Miasta w Piotrkowie Trynunalskim informuje, że wydawanie węgla po preferencyjnej cenie (1850 zł brutto) z punktu na terenie miejskiej ciepłowni C-2 przy ul. Rolniczej potrwa do czwartku (29.12) do godz. 12.00. O dystrybucji surowca w roku 2023 urzędnicy będą informować w odrębnych komunikatach.
"Piotrków Trybunalski w PRL. Życie codzienne i niecodzienne miasta 1945-1989", książka dr Daniela Warzochy dla osób starszych będzie wspomnieniem młodości, a nieco młodszą rzeszę czytelników natomiast przeniesie do czasów, z których mogą pamiętać jedynie jakieś szczątkowe momenty.
Piotrkowianie dobrze wiedzą, że w mieście są miejsca, gdzie można przekazywać nadwyżki swojego jedzenia potrzebującym. Jednym z nich jest społeczna lodówka, która stoi u zbiegu ulic Słowackiego i Kołłątaja. Po świętach Bożego Narodzenia nasze domowe lodówki często pękają w szwach. Właśnie teraz ta społeczna przechodzi niemałe oblężenie.
Działania bełchatowskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania dwóch przestępców. Jeden z nich odpowie za kradzież, natomiast drugi usłyszał zarzut paserstwa. Mężczyźni okazali się być braćmi. Za ich przewinienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.