Artykuły do tagu: publikacja

Konferencja naukowa poświęcona historii Wolborza
Naukowcy badający historię i regionaliści spotkali się z widownią w Wolborzu, aby opowiedzieć o historii miasta i zaprezentować nowa publikacje wydaną z okazji 750-lecia nadania praw miejskich Wolborzowi.
Chcielibyście wrócić do czasów PRL? To możliwe za sprawą nowej publikacji
"Piotrków Trybunalski w PRL. Życie codzienne i niecodzienne miasta 1945-1989", książka dr Daniela Warzochy dla osób starszych będzie wspomnieniem młodości, a nieco młodszą rzeszę czytelników natomiast przeniesie do czasów, z których mogą pamiętać jedynie jakieś szczątkowe momenty.
Książka byłego prezydenta wyróżniona
Publikacja Andrzeja Pola, byłego prezydenta Piotrkowa, została nagrodzona w konkursie historycznym poświęconym historii straży pożarnej. Książka "O Piotrkowskiej Straży Pożarnej" otrzymała pierwszą nagrodę.
Jacek Ziętek o fotografii i fotografach
„Przeszłość oświetlona błyskiem magnezji” - to tytuł książki Jacka Ziętka, znanego piotrkowskiego archeologa i pracownika piotrkowskiego Archiwum Państwowego. Publikacja jest owocem wielu lat badań źródłowych dotyczących historii piotrkowskiej fotografii oraz znanych i zapomnianych atelier fotograficznych.
Czterdzieści lat minęło…
To nie lada gratka dla pasjonatów, sympatyków lotnictwa i wszystkich, którzy interesują się bogatą historią piotrkowskiego lotnictwa. W styczniu ukazał się numer specjalny magazynu AEROMAX poświęcony IV Śmigłowcowym Mistrzostwom Świata Piotrków ‘81.
Monografia Piotrkowa najlepszą książką o ziemi łódzkiej
Piotr Głowacki z piotrkowskiego Archiwum Państwowego został laureatem 26. edycji Nagrody Złoty Ekslibris Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.
Nowe wydawnictwo na jubileusz 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego
Mijający rok dla Piotrkowa i jego mieszkańców przebiegał pod znakiem obchodów 800-lecia miasta. Jubileusz uhonorowany został również przez Archiwum Państwowe w formie bogato ilustrowanej, okolicznościowej publikacji.
Interesujesz się historią regionu? Poczytaj o Sulejowie
„Dzieje Sulejowa nad Pilicą 1145 – 2015” to publikacja wydana specjalnie z okazji 870-lecia dziejów miasta. Jej autorami są Krzysztof Bojarczuk i Paweł Wąs.
Ukazała się książka piotrkowiania Marcina Majewskiego
Na polskim runku wydawniczym ukazała się ważna książka dotycząca Kresów Wschodnich młodego zdolnego historyka rodem z Piotrkowa Trybunalskiego Marcina Łukasza Majewskiego. Książka "Wołyń: komunizm, nacjonalizm, terroryzm. Wojewoda wołyński wobec ukraińskich organizacji terrorystycznych na Wołyniu 1928-1938" została wydana przez Oficynę Wydawniczą Rytm. Książkę rekomenduje na swoim blogu ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.
"Nasi poprzednicy" - nowe wydawnictwo Biblioteki Pedagogicznej
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 2010 Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim proponuje zapoznanie się z posiadanymi publikacjami na temat piotrkowskich nauczycieli, już nieżyjących, a działających od od XVIII aż do pierwszych lat XXI wieku.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat