Jacek Ziętek o fotografii i fotografach

Środa, 12 października 20221
„Przeszłość oświetlona błyskiem magnezji” - to tytuł książki Jacka Ziętka, znanego piotrkowskiego archeologa i pracownika piotrkowskiego Archiwum Państwowego. Publikacja jest owocem wielu lat badań źródłowych dotyczących historii piotrkowskiej fotografii oraz znanych i zapomnianych atelier fotograficznych.

Ładuję galerię...

We wtorek w Archiwum Państwowym w Piotrkowie odbyło się spotkanie autorskie i promocja książki. W trakcie wydarzenia autor publikacji opowiadał o kulisach jej powstania oraz zawartej w niej treściach. 

 

Książka powstała w oparciu o zachowane w źródłach informacje z zasobu Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim i Archiwum Państwowego w Łodzi.

Autor bazował na kolekcji swoich fotografii, a także zaprzyjaźnionych z nim osób. Na kartach książki opisane zostały wszystkie znane autorowi atelier fotograficzne działające w Piotrkowie Trybunalskim do 1945 roku, a także zaprezentowane zostały materiały źródłowe dotyczące tych zakładów oraz przykładowe zdjęcia będące dziełami piotrkowskich artystów „malujących światłem” - mówią pracownicy piotrkowskiego Archiwum.

Publikacja jest zarówno przewodnikiem po dawnych firmach fotograficznych, jak i poradnikiem dla osób porządkujących archiwa rodzinne.

 

 

Podczas spotkania autorskiego zorganizowano także konkurs, w którym można było wygrać egzemplarze książki. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)12.10.2022 22:12

Pamiętam wiele zakładów fotograficznych w naszym mieście i znałam wielu fotografów .najlepszym nauczycielem w tej dziedzinie był w.alaszewski jego zakład był jednym z wielu najlepszy

20


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat