Przed piotrkowską filią Uniwersytetu Jana Kochanowskiego stanęło serce na plastikowe nakrętki. W ten sposób społeczność akademicka oraz mieszkańcy miasta mogą pomagać potrzebującym.
W ul. Glinianej w Piotrkowie budowana jest kanalizacja sanitarna. Jak tłumaczą urzędnicy, inwestycja ma dla miasta ważny wymiar ekologiczny.
WOŚP zagra 30 stycznia 2022 roku. Celem tegorocznej akcji jest zebranie pieniędzy na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.
XX Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Zdzisława BIŃKA, będący jednocześnie Mistrzostwami Seniorów Okręgu piotrkowskiego, odbył się w Hali Sportowej w Wolborzu.
Wejdą one w życie 24 stycznia i dotyczą placówki w Łodzi, mieszczącej się przy ul. Targowej oraz delegatur w Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu i Skierniewicach.
Zestawienie jednostek OSP przewidzianych do dofinansowania na zakup samochodów ratowniczo – gaśniczych w 2022 r. zatwierdził wiceminister Maciej Wąsik. 456 jednostek OSP otrzyma dofinansowania w łącznej wysokości 175 mln 215 tys. zł, w tym
-z budżetu państwa w ramach dotacji MSWiA oraz dotacji KSRG - 164 mln 112 tys. zł;
-ze środków pochodzących z odpisów z firm ubezpieczeniowych - 11 mln 103 tys. zł.
To miejsce zna każdy, kto mieszka w Piotrkowie, bo jest przestrzenią wypoczynku, rekreacji i spacerów. Było tak też przed laty, bo i dziadkowie randkowali na brzegach piotrkowskiego jeziora, kąpali się w nim i przynosili czasem na obiad złowioną tu rybę. Przed wiekami nawet król bywał nad Bugajem i ryby z dworzanami łowił, urozmaicając sobie w ten sposób wypoczynek.
Gmina na wykonanie tej inwestycji pozyskała pełną pulę dofinansowania w wysokości 2 mln 215 tys.zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W ramach projektu wykonana zostanie rozbudowa i nadbudowa budynku Ochotniczej Straży Pożarnej oraz rozebranie części istniejącego budynku OSP. Do zakresu prac wchodzi również wykonanie remontu w istniejącej wieży OSP, a także zagospodarowanie terenu wokół całego obiektu. Prace postępują zgodnie z przyjętym harmonogramem.
Polecaliśmy już wiele kryminałów, ale jeszcze żaden z nich nie został napisany w Piotrkowie. Dlatego z przyjemnością proponujemy dziś książkę Konrada Chęcińskiego „Zło w Cmentarnej Górze”. Poza debiutem pisarskim mamy też wspomnienia jednego z najpopularniejszych polskich himalaistów – Krzysztofa Wielickiego, z którym przeprowadziliśmy także wywiad. A do tego jeszcze dokładamy bonus.
Piotrków żyje epidemią koronawirusa. Niektórzy się szczepią, inni przekonują, że wirus to światowy spisek, a jeszcze kolejni, że covid-19 w ogóle nie istnieje. W cieniu koronakryzysu rozwija się jednak choroba, o której większość zdaje się zapominać. Wścieklizna, bo o niej mowa, zatacza coraz szersze kręgi wśród zwierząt. Najgorzej jest na Mazowszu, ale szczególną ostrożność powinniśmy zachować także w naszym regionie.