Reklama

Książka na weekend – kryminał piotrkowskiego nauczyciela

ePiotrkow Sobota, 22 stycznia 202220395
Polecaliśmy już wiele kryminałów, ale jeszcze żaden z nich nie został napisany w Piotrkowie. Dlatego z przyjemnością proponujemy dziś książkę Konrada Chęcińskiego „Zło w Cmentarnej Górze”. Poza debiutem pisarskim mamy też wspomnienia jednego z najpopularniejszych polskich himalaistów – Krzysztofa Wielickiego, z którym przeprowadziliśmy także wywiad. A do tego jeszcze dokładamy bonus.
fot. K. Żołądek

Na początek jednak polecamy publikację po części biograficzną, po części przypominającą pamiętniki. To wydana nakładem wydawnictwa Agora książka Krzysztofa Wielickiego „Solo. Moje samotne wspinaczki”. Trzeba dodać, że jest bogato ilustrowana prywatnymi zdjęciami. To książka wybitnego polskiego alpinisty i himalaisty, który jest piątym człowiekiem na świecie, który zdobył czternaście ośmiotysięczników, czyli wszystkie. Jako pierwszy wspiął się zimą na Mount Everest, czego dokonał wspólnie z Leszkiem Cichym. Ale tym razem poczytamy o tych samotnych wspinaczkach...

 

fot. K. Żołądek

 

Krzysztof Wielicki, wspomniany już himalaista, alpinista, człowiek kochający góry - te najwyższe. I wydawało by się, że po tylu wywiadach wiemy o nim niemal wszystko, a tu jednak jeszcze jest w stanie zaskoczyć czymś czytelnika. Książki „Solo. Moje samotne wspinaczki” możecie już szukać na półkach w księgarniach.

 

O tej książce można też posłuchać:

 


 


A my zapraszamy też do wysłuchania trzech części wywiadu z Krzysztofem Wielickim. Rozmawiał Krzysztof Żołądek.

 

Część 1:


 

Część 2:


 

Część 3:


 

 

 

fot. K. Żołądek

 


Druga propozycja to „Zło w Cmentarnej Górze”, której autorem jest Konrad Chęciński, a całość ukazała się nakładem wydawnictwa Mova. To książka o tajemnicach sprzed lat, które nierozwiązane przypominają się po dekadzie i dręczą mieszkańców Cmentarnej Góry. I pojawiają się ofiary. Ginie coraz więcej mieszkańców, dlatego na miejsce wysłany zostaje podinspektor Nikifor Poradecki. Śledczy, który w Cmentarnej Górze się urodził. Czy to pomoże rozwiązać zagadkę i zatrzymać mordercę?

 

Konrad Chęciński zadebiutował na rynku proponowaną tym razem książką. Na co dzień jest nauczycielem języka angielskiego i wicedyrektorem I L.O. w Piotrkowie Trybunalskim. Uwielbia filmy o Jamesie Bondzie i rowerowe wycieczki. Mamy nadzieję, że po debiutanckiej powieści „Zło w Cmentarnej Górze” niebawem usłyszymy o kolejnej trzymającej w napięciu książce. Polecamy, bo to ponad 500 stron emocjonującej lektury, od której ciężko się oderwać.

 

O tej pozycji można też posłuchać:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja to „Dolina jezior” Anety Maśluk, wydana nakładem wydawnictwa Novae Res. To powieść obyczajowa, w której poznamy bliżej młodą bizneswoman z Zurychu – Natalię Braun. Na jej przykładzie dowiemy się, że czasem trzeba wszystko stracić, by zrozumieć, czym jest prawdziwe szczęście. I taka właśnie jest Natalia – zraniona i oszukana przez byłego partnera. Marzy o tym, by w końcu rozwinąć żagle i ruszyć w rejs do miejsca, gdzie mogłaby odzyskać upragniony spokój. Wybiera się więc w podróż do rodzinnej miejscowości u podnóża szwajcarskich gór. W otoczeniu przyjaciół powoli wraca do wewnętrznej równowagi. Jednak ten spokój burzy niebawem pewien mężczyzna. Mathew. Co wyjdzie ze znajomości tych dwojga? Przekonajcie się podczas czytania.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

2

1


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Twojstsryalejary ~Twojstsryalejary (Gość)22.01.2022 09:28

Kryminał piotrkowskiego nauczyciela, podejrzewam, że to nie może być dobra książka. Nawet jeśli gostek jest Einsteinem jako nauczyciel.

23


sdfsdf ~sdfsdf (Gość)22.01.2022 09:14

Super, że wspieracie lokalnych pisarzy

40


ktos ~ktos (Gość)22.01.2022 07:49

Brawooo - podziwiam

30


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat