Wójt gminy Grabica Krzysztof Kuliński oraz skarbnik Dorota Bednarczyk podpisali z przedstawicielami województwa łódzkiego umowę dotyczącą dofinansowania budowy lokalnych dróg dojazdowych gruntów rolnych i leśnych z tzw. Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Dotacja w wysokości 115 990 zł pomoże w remoncie drogi w Dołach Brzeskich.
Nie trzeba wcale daleko wyjeżdżać, by zobaczyć ciekawe i wyjątkowe miejsca. W myśl powiedzenia, że „najciemniej pod latarnią” wiele z nich kryje się tuż za rogiem. Jedne są mało znane, inne z kolei z powodzeniem można wpisać na obowiązkową listę atrakcji regionu, które warto znać. Albo pokazywać znajomym lub dalszej rodzinie wpadającej z wizytą. Takim miejscem jest rezerwat Niebieskie Źródła w Tomaszowie Mazowieckim.
Dywanik asfaltowy pojawił się 20 kwietnia na budowanej ul. Sobieskiego w Wolborzu. Prace dobiegają końca.
Trwa kompleksowa modernizacja ul. Sobieskiego w Wolborzu. - Mieszka tu wielu mieszkańców, mamy tu sporo zabudowań, wykonana ulica podniesie komfort mieszkania w tym rejonie Wolborza - mówi burmistrz Andrzej Jaros.
Tomaszów Mazowiecki z rewitalizacją parku „Solidarność” i wieloma działaniami rozwojowymi znalazł się wśród 54 projektów, które przeszły do kolejnego etapu programu ROZWÓJ LOKALNY finansowanego ze środków funduszy norweskich i EOG 2014-2021. Zwycięzcy otrzymają nawet 10 milionów euro na zaplanowane zadania. Ponad 200 miast walczyło o miejsce na tej liście, także Piotrków Trybunalski, który ostatecznie sklasyfikowano na 99. pozycji.
Dziś przypada 340. rocznica wydania słynnego przywileju króla Jana III Sobieskiego, zezwalającego Żydom na osiedlanie się poza murami Piotrkowa, na terenach Wielkiej Wsi i Podzamcza, podlegających wówczas staroście piotrkowskiemu. Decyzja monarchy zapoczątkowała istnienie piotrkowskiej dzielnicy żydowskiej, zwanej również Żydowskim Miastem Piotrków. W sierpniu 1939 roku piotrkowian żydowskiego pochodzenia było blisko 14 tys. i stanowili oni blisko 1/4 ogółu mieszkańców miasta.
Dwa lata pozbawienia wolności grożą 41-letniemu tomaszowianinowi, który łowił ryby w Niebieskich Źródłach.
Niebieskie Źródła mają szansę stać się jednym z 7 Nowych Cudów Polski. Miesięcznik „National Geographic Traveler” po raz trzeci ogłosił plebiscyt na tę klasyfikację.
Lokalna społeczność wie, że to miejsce jest warte zobaczenia i chce przekonać o tym resztę Polaków. - Piękne, zwłaszcza zimą czy wczesną wiosną, kiedy są naprawdę niebieskie - mówią tomaszowianie.
Od wielu lat niebieskie źródła przyciągają do Tomaszowa rzesze turystów. - Niewiele brakowało, a mielibyśmy tu uzdrowisko – mówi Andrzej Kobalczyk ze Skansenu rzeki Pilicy.