Piotrkowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pobili 52-latka. Pokrzywdzony mężczyzna trafił do szpitala, a sprawcy do policyjnej celi.
Spółdzielnie działające na terenie Piotrkowa zapewniają, że najpóźniej w czwartek we wszystkich mieszkaniach będzie ciepło.
Drużynowi, przyboczni i instruktorzy Hufca ZHP Piotrków Trybunalski uczyli się jak udzielać wsparcia psychologicznego swoim podopiecznym w czasach pandemii.
Życie ludności cywilnej zamieszkującej nasze miasto było bardzo trudne już od pierwszych dni września 1939 roku. Miasto w wyniku działań wojennych było kilkukrotnie bombardowane, a w dniach 4-6 września w okolicy rozegrała się bitwa pod Piotrkowem. Niestety po zakończeniu regularnych walk, cywilom wcale nie było łatwiej. Życie piotrkowian pod niemiecką okupacją opisuje dr Małgorzata Piotrowska. Zapraszamy do lektury pierwszej części jej tekstu.
"Już w pierwszych dniach okupacji wprowadzono godzinę policyjną oraz zakaz spotykania się w większym gronie osób. Niemiecki okupant szybko zadbał również o unicestwienie wszelkich przejawów życia kulturalnego polskich mieszkańców Piotrkowa" - pisze w drugiej części tekstu poświęconego życiu piotrkowian pod okupacją dr Małgorzata Piotrowska.
Bieda i głód - to największe problemy, z którymi musieli mierzyć się piotrkowianie w czasie niemieckiej okupacji. Wynikały one m.in. z niedostatecznego zaopatrzenia miasta w liczne towary, a także reglamentacji artykułów spożywczych wprowadzonej już 1939 roku. O tym, jak mieszkańcy miasta radzili sobie z codziennymi trudnościami dowiecie się z trzeciej, ostatniej części opowieści o życiu w okupowanym Piotrkowie.
„Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” oraz „Opieka wytchnieniowa” - to dwa programy, w ramach których Urząd Miasta w Sulejowie pomaga niepełnosprawnym mieszkańcom całej gminy, a także ich opiekunom. Obydwa są realizowane przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulejowie. To m.in. dzięki Pozyskanemu na ten cel dofinansowaniu, którego wysokość to ponad 80 tys. zł. Programy są finansowane ze środków Funduszu Solidarnościowego. Zaledwie kilka miast i powiatów oraz mniej niż 10% gmin województwa łódzkiego otrzymało dofinansowanie na ten cel.
Trzy piotrkowskie pary świętowały w środę (22.09) 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego.
Ponad 8,5 tys. osób zagłosowało na projekty budżetu obywatelskiego 2022 w Piotrkowie Trybunalskim. Przedstawiamy wyniki głosowania.
Zabytkowy park wokół Szkoły Podstawowej w Szynczycach w gminie Czarnocin znów jest dumą okolicznych mieszkańców. W niedzielę (19.09) oficjalnie oddano go do użytku po rewitalizacji. Można podziwiać nie tylko wyeksponowany starodrzew, ale też mnóstwo nowych nasadzeń, między którymi wysypano nowe żwirowe alejki.