"Bajkowa Pierwsza Klasa" to już tradycja, jak co roku we wrześniu dzieci, które rozpoczęły swoją przygodę z nauką w szkołach podstawowych, mogły pożegnać wakacje w miejskim amfiteatrze. Imprezę rozpoczął zabawny, lecz edukacyjny "Koncert Stwora Głodomora". Następnie dzieci wraz z Juliuszem Wiernickim, prezydentem miasta Piotrkowa oraz Kamilą Dubilas, dyrektor MOK odmówiły słowa ślubowania pierwszoklasisty. Wydarzenie zwieńczyło osobiste pasowanie przedstawicieli wszystkich klas pierwszych piotrkowskich szkół podstawowych.
Pierwszoklasiści uczęszczający od poniedziałku (02.09.2024) do Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Reja w Piotrkowie znają już swoich nowych towarzyszy ze szkolnych ław. Pierwszy dzień w szkole może okazać się stresujący zarówno dla dzieci jak i kadry pedagogicznej. Dziś oficjalnie pracę na stanowisku dyrektor placówki rozpoczęła Agnieszka Jurczenia.
Cztery klasy pierwsze rozpoczęły naukę w II Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie Trybunalskim. W poniedziałek 2 września 118 pierwszoklasistów ślubowało na sztandar szkoły. "Najważniejsze jest dobro dziecka" - mówiła dyrektor placówki Beata Kiereś.
We wrześniu 1939 roku z determinacją stanęli, by stawić opór przeważającej sile wroga. 663 z nich oddało życie w walkach na Górach Borowskich. W 85. rocznicę wybuchu II wojny światowej przedstawiciele samorządu gminy Wola Krzysztoporska z wójtem Romanem Drozdkiem i przewodniczącą Rady Gminy Kamilą Kaczorowską, wspólnie z tłumnie przybyłymi mieszkańcami i zaproszonymi gośćmi, złożyli hołd tym, którzy polegli w obronie Ojczyzny. Wśród gości znalazł się m.in. były premier Mateusz Morawiecki.
Ministerstwo Zdrowia przedstawiło projekt, który jest częścią zapowiadanej reformy szpitalnictwa. Zakłada on m.in. zmianę zasad kwalifikowania szpitali do tzw. sieci i ich konsolidację. W przypadku profilu położnictwo i ginekologia do zakwalifikowania do sieci szpitali miałaby decydować minimalna liczba odebranych porodów. Jak twierdzą politycy koalicji rządowej nie w każdym szpitalu powiatowym musi być taki oddział, szczególnie tam, gdzie rodzi się mało dzieci. Czy porodówka w Piotrkowie jest zagrożona?
Również piotrkowski oddział organizacji Fundacji Viva! włączył się w zbiórkę podpisów pod Obywatelską Inicjatywą Ustawodawczą "STOP ŁAŃCUCHOM, PSEUDOHODOWLOM I BEZDOMNOŚCI ZWIERZĄT"! Do 24 września organizatorzy akcji muszą zebrać ich 100 tysięcy.
Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie Zarząd Województwa Łódzkiego odwołał z funkcji dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. M. Kopernika w Piotrkowie Edytę Wieczorek – Wieczorkiewicz. P.O. został były dyrektor Marek Konieczko.
W całej Polsce zbierane są podpisy pod Obywatelską Inicjatywą Ustawodawczą "STOP ŁAŃCUCHOM, PSEUDOHODOWLOM I BEZDOMNOŚCI ZWIERZĄT"! Do 24 września organizatorzy akcji muszą zebrać ich 100 tysięcy. W akcję włączyły się także piotrkowskie organizacje.
"Biznes i Samorząd - Partnerstwo dla Rozwoju" - tak nazywało się spotkanie do którego doszło w czwartek w piotrkowskiej Mediatece. Prezydent Piotrkowa Juliusz Wiernicki zaprosił na nie przedsiębiorców działających na terenie miasta. W spotkaniu uczestniczył m.in. prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Piotrków powinien korzystać z geotermii – twierdzą piotrkowscy radni Agnieszka Chojnacka i Mariusz Maciołek. We wtorek spotkali się z prezydentem, aby zachęcić go do podpisania listu intencyjnego w sprawie przeprowadzenia badań czy miasto ma złoża geotermalne. W czwartek tuż przed sesją mówili o tym dziennikarzom. Badania przeprowadziłaby jednostka naukowa z Krakowa, która stara się o międzynarodowy grant na ten cel. Choć radni nie chcieli zdradzić o jaki podmiot chodzi, to z naszych informacji wynika, że może to być Akademia Górniczo – Hutnicza.