W pierwszym dniu nowego 2025 roku w szpitalach w Łodzi i województwie łódzkim na świat przyszło 22 dzieci. Maluchy są zdrowe, a rodzice pełni radości.
Ministerstwo Zdrowia przedstawiło projekt, który jest częścią zapowiadanej reformy szpitalnictwa. Zakłada on m.in. zmianę zasad kwalifikowania szpitali do tzw. sieci i ich konsolidację. W przypadku profilu położnictwo i ginekologia do zakwalifikowania do sieci szpitali miałaby decydować minimalna liczba odebranych porodów. Jak twierdzą politycy koalicji rządowej nie w każdym szpitalu powiatowym musi być taki oddział, szczególnie tam, gdzie rodzi się mało dzieci. Czy porodówka w Piotrkowie jest zagrożona?
Znakomita porodówka w Sieradzu; pierwszy w Polsce „Karetkobus”, w którym będzie można wykonywać nawet zabiegi chirurgiczne; Nasi na Igrzyskach w Paryżu oraz szkolenia z bezpiecznej jazdy dla młodzieży. Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wydarzeń w Łódzkiem.
Z okazji "Dnia Matki" Oddział Położniczo-Ginekologicznego Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Tryb zorganizował "Dzień Otwarty Porodówki". Przyszli rodzice mogli zapoznać się m.in. z warunkami, jakie panują na oddziale czy dowiedzieć się o bezpiecznym porodzie bez bólu.
Z okazji Dnia Matki Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika zaprasza na "Dzień Otwarty Porodówki". Oddział Położniczo-Ginekologiczny placówki będzie można odwiedzić w poniedziałek (27.05.2024) w godzinach 11.00 – 13.00.
Minął miesiąc od przejęcia przez Samodzielny Szpital Wojewódzki świadczeń z zakresu m.in. ginekologii i położnictwa. W szpitalu przy ul. Roosevelta, już pod szyldem SSW, urodziło się w lutym 57 noworodków.
Przedstawiciele Samorządowego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim poinformowali o zmianie numerów telefonów do szpitala przy ul. Roosevelta. Kontakt do poszczególnych oddziałów znajdziecie w tym tekście.
Przed szpitalem przy ul. Roosevelta w Piotrkowie odbyła się w środę konferencja prasowa, podczas której oficjalnie poinformowano o przejęciu świadczeń medycznych realizowanych w tym miejscu przez Samodzielny Szpital Wojewódzki.
Po miesiącach niepewności i ogromnego zamieszania związanego z przejęciem oddziałów Powiatowego Centrum Matki i Dziecka przez Samodzielny Szpital Wojewódzki, w końcu wszystkie strony doszły do porozumienia. To oznacza, że mieszkanki naszego regionu nadal będą mogły korzystać w Piotrkowie ze świadczeń udzielanych na oddziałach położniczo-ginekologicznym, pediatrycznym i neonatologicznym.
Wciąż niepewny jest dalszy los oddziałów ginekologiczno-położniczego, pediatrycznego i neonatologicznego w Piotrkowie. W czwartkowe popołudnie komunikat w tej sprawie wydał Urząd Marszałkowski, dzień później odpowiedzieli przedstawiciele starostwa.