Artykuły do tagu: Tor

K. Kiersznowski: U Machulskiego zagrałem aż 11 razy
W piątek, 28 września, jednym z gości specjalnych wydarzenia „Vabank 30 lat później” zorganizowanych przez Ośrodek Działań Artystycznych i Lożę Kulturalną Stare Miasto było Krzysztof Kiersznowski, aktor, który w kultowej komedii Juliusza Machulskiego wcielił się w postać Nuty. Znany z ponad stu różnych produkcji pełnometrażowych i telewizyjnych, filmowy Wysoki („Weryfikacja”), Wąski („Kiler” i „Kilerów 2-óch”), Wtyka („Kryminalni”) czy Wnuk („Twarzą w twarz”) podczas spotkania z publicznością w galerii ODA, przy Sieradzkiej 8, miejscu gdzie przed laty powstała scena napadu na jubilera, otwierająca komedię „Vabank”, wspominał anegdoty z piotrkowskiego planu i różne inne zdarzenia związane z komedią Juliusza Machulskiego.
Motorowerzysta poważnie ranny w wypadku
Motorowerzysta został poważnie ranny w wyniku zderzenia z samochodem dostawczym. Policjanci badają okoliczności wypadku.
W stylu retro -
Na początku lat 80. XX stulecia w Piotrkowie, Juliusz Machulski, wówczas 25-letni, świeżo upieczony absolwent łódzkiej Filmówki, prywatnie syn aktora Jana Machulskiego, nakręcił znaczną część zdjęć do swego debiutanckiego filmu Vabank.
We wtorek w Sulejowie odbył się Pierwszy Apel Pamięci zorganizowany przez Stowarzyszenie Młody Sulejów dla Pokoleń w 73. rocznicę bombardowania miasta. Spotkanie rozpoczęto minutą ciszy, którą zgromadzeni uczcili pamięć sulejowian poległych we wrześniu 1939 roku.
Pamiątki tragicznego Września 39
Pogorzelisk krwawego Września 1939 roku dawno już nie ma. Odchodzą świadkowie tamtych dni, czas zaciera nawet najboleśniejsze wspomnienia.
20.08.2012 08:52
Uwaga! Jedzie zabytek
Rodzime produkcje myśli technicznej jak nysa czy fiat 125p to już zabytki, i to dosłownie, bo pojazdy takie w swoich rejestrach ma piotrkowski konserwator zabytków. Zabytkowych pojazdów w mieście mamy dokładnie 29, a ten najstarszy to hanomag z 1937 roku.
Instruktor miał 1,5 promila. Uczył jeździć po Piotrkowie
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego piotrkowskiej komendy ujawnili nietrzeźwego instruktora nauki jazdy, który wraz z kursantką poruszał się po centrum miasta.
Osada należąca niegdyś do rodziców Stanisława Władysława Reymonta, która znajduje się w Prażkach w gminie Będków, niszczeje. Niszczeje dlatego, że nie ma chętnych, by zająć się historycznym miejscem. Nie jest zainteresowany powiat tomaszowski ani gmina Będków. Brak pieniędzy sprawia, że pamiątki po nobliście leżą zamknięte w kartonowych pudłach. Znaleźli się jednak tacy, którzy chcą uratować lokalny skarb.
Nietypowa lekcja historii czeka na bełchatowian już 19 sierpnia w centrum miasta. Na placu Narutowicza zostaną odtworzone wydarzenia z 5 i 6 września 1939 roku, które miały miejsce w Bełchatowie.
Mebel dla tych, co byli na bakier z prawem
Ma ponad 40 lat i siedziały na nim dziesiątki tysięcy tych, co z prawem byli na bakier. Dziś służy jako eksponat, bo zostało zastąpione nowoczesnym...
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat