Już 22 listopada w Ośrodku Edukacji artystycznej odbędzie się spotkanie z Marianem Zubrzyckim, fotoreporterem dziennika ogólnopolskiego. Początek o godzinie 17.00.
Tysiące zgłoszeń rocznie, setki ukaranych i dziesiątki przyłapanych na gorącym uczynku. Piotrków był jednym z pierwszych miast, w których zdecydowano się na monitoring miejski. Po latach decyzja wydaje się być uzasadniona.
Miał być pierwszym z trzech zaplanowanych. Został jedynym. Lokum znalazło tu 18 rodzin oficerskich i podoficerskich. Wzniesiony na terenie koszar taboru, kosztował przeszło 261 tys. złotych.
Zabytkowa nieruchomość w centrum Piotrkowa będzie wystawiona na sprzedaż. Czy znajdzie się kupiec?
9 listopada około godziny 14.30 w miejscowości Borowiecko, gmina Dobryszyce pociąg osobowy relacji Koluszki-Częstochowa uderzył w porzucony na torach ciągnik rolniczy. Do zdarzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, przy sprawnie działającej w tym miejscu sygnalizacji świetlnej.
Dyrektor szkoły zaatakował sześciu uczniów. Czterech w stanie ciężkim trafiło do szpitala. Jeden zmarł. Ofiar nie było na szczęście więcej dzięki bohaterskiej postawie księdza, który powstrzymał furię pedagoga z siekierą.
Choć początek piotrkowskiego lotniska w obecnym jego charakterze datowany jest na lata 50. minionego stulecia, to jednak jako obiekt do wykonywania lotów ta część miasta służyła piotrkowianom, i nie tylko im, na długo jeszcze przed wybuchem II wojny światowej.
Na skrzyżowaniu ulic Krakowskie Przedmieście i Żeromskiego jeżdżą dziś autobusy, pędzą samochody, a spieszący się ludzie obojętne mijają niewielki mur otaczający kościół Marii Panny. W tym miejscu na wzniesieniu przy parafialnym kościółku ponad 600 lat temu istniał pierwszy piotrkowski cmentarz.
Instytucja niedzielnych poranków filmowych powraca. Starsi piotrkowianie wspominają je z rozrzewnieniem.
Do końca listopada w okolicach ronda przy ul. Przedborskiej w Radomsku zostanie zainstalowana kamera bezprzewodowa.