Artykuły do tagu: To

Piotrków: Parking i „parking”?
Ulica Narutowicza w pobliżu amfiteatru. Dwa parkingi, które przedziela droga. Jeden znajduje się w Strefie Płatnego Parkowania, drugi dokładnie po przeciwnej stronie - darmowy. I to widać, po liczbie miejsc: przy amfiteatrze nie ma gdzie palca włożyć, naprzeciwko za to zaparkujemy bez problemu. Tyle, że tu trzeba będzie wysupłać 1,5 zł lub więcej (w zależności od czasu parkowania).
Jak Chrobry likwidował cerkiew
Bizantyjska kopuła przez blisko pięćdziesiąt lat przypominała piotrkowianom o niewoli. Nic więc dziwnego, że postanowili ją zburzyć, gdy tylko nadarzyła się okazja. Rozbiórka zajęła ponad siedemdziesiąt dni.
500-lecie obchodzić będzie Spała (niedaleko Tomaszowa Mazowieckiego). To znana miejscowość wypoczynkowa nad Pilicą na terenie dawnej Puszczy Pilickiej, obecnie Spalskiego Parku Krajobrazowego. Posiada dobre warunki klimatyczne. W jej okolicach odbywały się polowania w których uczestniczyli królowie polscy, carowie rosyjscy i prezydenci Polski międzywojennej.
Był jednym z największych polskich bohaterów. Walczył o niepodległość naszego kraju. Rotmistrz Witold Pilecki z własnej woli dał się zamknąć w niemieckim obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Tam stworzył ruch oporu.
Piotrkowski MZGK: W spółce już posprzątane
W spółce MZGK odbyło się nadzwyczajne zgromadzenie wspólników spółki. Wybrano trzech członków Rady Nadzorczej, a nowa Rada wybrała prezesa (którym został Sylwester Łopatowski), a wszystko odbyło się pod czujnym okiem kuratora - Sylwestra Łopatowskiego.
Choć jest najdłuższą ulicą Piotrkowa to nikt przy niej nie mieszka. Mimo swoich 9 kilometrów długości nie jest również znana mieszkańcom. Ulica Trybunalska do tej pory kojarzyła się z wierszem Jana Brzechwy, teraz będzie kojarzona z jedną z najsłynniejszych dróg w kraju.
Chcieli pobić policjanta, zdemolowali radiowóz i pomieszczenia w komendzie. Wszyscy trzej agresorzy byli kompletnie pijani i dobrze znani tomaszowskiej policji.
Piotrków Trybunalski - miasto, które może pochwalić się ciekawą historią, wieloma sukcesami oraz pięknymi zabytkami, zapewne można być dumnym z faktu bycia PIOTRKOWIANINEM. Jakie jest miasto w oczach młodych, zaczynających swoje dorosłe życie ludzi? Drugie pytanie: Czy faktycznie Piotrków to miasto z przyszłością? Wykluczając tu rozwój budowania centrów handlowych, co jedynie pozwala na bytowanie w cywilizacji pełnej marek, banerów reklamowych. Chciałbym podzielić się w tym artykule swoimi obserwacjami z codziennego życia w naszym mieście.
MOK: Uczcili 220 lat Konstytucji 3 Maja
Historia placu Pofranciszkańskiego oraz występ chórów Mały Gospel i Metanoia JP2 – we wtorkowy wieczór w sali widowiskowej MOK liczna grupa piotrkowian uczciła 220. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Piotrków: 220 lat po uchwaleniu Konstytucji 3 Maja
W Piotrkowie rozpoczęły się uroczyste obchody 220. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat