Na budynkach miejskich (pływalni przy Belzackiej oraz Domu Pomocy Społecznej przy Żwirki) zainstalowane zostaną kolektory słoneczne. Miasto na instalację pozyskało prawie 257 tys. zł dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
W radomszczańskim szpitalu wodę grzeją już kolektory słoneczne. Urządzenia kosztowały blisko 500 tys. zł. W znacznej części inwestycja została sfinansowana z funduszy zewnętrznych.
Kolektory słoneczne, nowy dyrektor MZK i planowane inwestycje. W sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Rozprzy odbyło się, jak w każdą pierwszą środę miesiąca, zebranie sołtysów z terenu gminy Rozprza.
Dzięki nim nie ma brudnej wody, pyłu, popiołu, ciągłego sprzątania. Są za to oszczędności czasowe i finansowe. Mówi się o nich jako o nowoczesnych, bezobsługowych urządzeniach, które zastępują tradycyjne źródła energii. Montowane są zazwyczaj na dachach od strony południowej i służą do podgrzewania wody. Mowa o kolektorach słonecznych.
Pierwsze kolektory słoneczne pojawiły się na budynkach należących do miasta. Zakończyły się prace przy montowaniu solarów na krytej pływalni przy ulicy Próchnika oraz na Domu Dziecka przy ulicy Wysokiej.
Pierwsze kolektory słoneczne pojawiły się na krytej pływalni przy ul. Próchnika.
Piotrkowski magistrat nie ma szczęścia do wykonawców. Najpierw problemy z "Orlikiem" czy schroniskiem dla zwierząt, teraz okazało się, że wyłoniony w przetargu wykonawca nie podpisał umowy na montaż kolektorów słonecznych.