Różewicz Open Festiwal w tym roku trwał będzie od 9 do 14 października. To największe wydarzenie artystyczne poświęcone twórczości braci Różewiczów – Janusza, Stanisława i Tadeusza. Organizowane jest w Radomsku, w mieście, gdzie spędzili młodość. To tu rodziły się ich twórcze inspiracje. Sercem festiwalu jest Miejski Dom Kultury. Patronat nad tegoroczną edycją festiwalu objęło Radio Strefa FM.
Piotrkowianka Justyna Biegańska, miłośniczka podróży, postanowiła zrealizować swoje marzenie i zamieszkać w Australii. Jej przygoda z krainą kangurów trwa już trzy lata. Spełnia się tam zawodowo i - jak sama podkreśla - po prostu cieszy się życiem
Dmuchańce, konkursy i oczywiście grillowanie, to tylko część atrakcji, które zostały przygotowane przez Radę Osiedla "Szczekanica" w Piotrkowie, w ramach festynu rodzinnego.
Zarząd Powiatu Piotrkowskiego na nadzwyczajnym posiedzeniu, zobowiązał dyrektor Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie do złożenia oferty w konkursie na oddział położniczo-ginekologiczny, ogłoszony przez łódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.
Kierowca, chcąc uniknąć zderzenia z innym autem, wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Pojazd zapalił się. Do zdarzenia doszło w piątek rano na DK 91 w Cekanowie w gm. Rozprza.
Trwa budowa ronda u zbiegu ulic Armii Krajowej, Dmowskiego, Górnej i Żelaznej w Piotrkowie. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, jednak kierowcy zwracają uwagę na zupełnie inny problem. Wyjeżdżając z ul. Kostromskiej lub drogi poprowadzonej przez tereny giełdy, nie ma informacji, że droga jest... ślepa.
8 października minie 80 lat od utworzenia przez hitlerowców getta żydowskiego w Piotrkowie. Pierwszego getta w okupowanej Europie. W ramach obchodów tej rocznicy Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim organizuje wydarzenie pn. „Granice pamięci”.
XV Festiwal „Nocne Śpiewanie” rozpocznie w niedzielę 22 września o godz. 17.30 koncertem Grzegorza Tomczaka.
Od 8 września do 9 października w Galerii „Śnieżne Krużganki” prezentowana będzie wystawa fotografii Leszka Górskiego „Matematyka i fotografia”.
Kamery na mundurach to poprawa bezpieczeństwa i transparentność działań strażników. Nagrywanie interwencji funkcjonariuszy powoduje ograniczenie agresji ze strony osób, wobec których podejmowane są działania. Spada również liczba skarg na nieprawidłowe przeprowadzenie interwencji lub przekroczenie uprawnień przez funkcjonariuszy. Nagranie z kamery osobistej jest również materiałem dowodowym - wylicza – na portalsamorzadowy.pl - Piotr Saternus, prezes zarządu krajowego Polskiego Związku Straży Miejskich i Gminnych. Czy jest szansa, że w nowy sprzęt wyposażeni zostaną strażnicy miejscy z Piotrkowa?