Zmarł piotrkowski artysta Jerzy Korczak-Ziołkowski. Tę smutną informację przekazali przedstawiciele Ośrodka Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim. Twórca miał 82 lata.
Wędkarstwo gruntowe należy do najstarszych metod wędkarskich, a jednocześnie do najchętniej wybieranych form połowu (dotyczy to zwłaszcza odmiany feederowej). Ktoś mógłby pomyśleć, że nie wymaga ona większych przygotowań sprzętowych – ot, wymienne szczytówki, haczyk na lince i zanęta w specjalnym koszyczku. Dla początkujących wędkarzy, który dopiero wkraczają w świat łowienia gruntowego, wszystkie te niuanse są czymś, czego trzeba się nauczyć, a już sam zakup sprzętu i akcesoriów potrafi przyprawić o zawrót głowy. Dowiedz się, co powinno się znaleźć w Twoim ekwipunku, zanim wybierzesz się na połów.
Ostatnio wyjątkowo często boli mnie głowa. Zauważyłam, że dzieje się tak, gdy mocno się zdenerwuję. Niestety, z powodu ogólnej sytuacji, zdarza się to już kilka razy w tygodniu. Zaczyna się łagodnie, aby przejść do pulsowania w skroniach. Czy to może mieć związek ze stresem? Jestem chora fizycznie czy psychicznie? - pyta Sylwia.
Do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło w poniedziałek po godzinie 8:00 na skrzyżowaniu ul Sienkiewicza i Piastowskiej. W wyniku zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala.
Pojawiły się w Polsce w XVIII wieku za czasów Augusta Poniatowskiego, choć niektóre źródła podają, że już w XV a nawet w XII w pisano o ciastach przypominających babskie spódnice. To od nich wzięła się nazwa ciasta w tym kształcie – baba, babka, babeczka. Do ich przyrządzenia potrzeba było wielu jaj, masła i drożdży, a receptury na nie były pilnie strzeżone. I uwaga – nie każdy miał do nich dostęp. Początkowo znane były tylko kobietom! Na temat tego smacznego wypieku, dowiecie się więcej z tekstu Beaty Królikiewicz, autorki bloga "Niebo na talerzu".
To już drugie Święta Wielkanocne, które spędzimy w cieniu pandemii koronawirusa. Wprowadzone ograniczenia w liczbie wiernych w kościołach i apele o ograniczenie spotkań rodzinnych i towarzyskich do niezbędnego minimum po raz kolejny sprawią, że będą to zupełnie inne święta. Jednak nie zmienia się ich znaczenie i symbolika, a także poprzedzający święta cykl liturgiczny.
Budynek, w którym mieści się dziś siedziba Sądu Rejonowego i Sądu Okręgowego w Piotrkowie to jedna z najokazalszych budowli w mieście. Z daleka zwraca uwagę nie tylko jasna elewacja, ale też wieńcząca ścianę frontową rzeźba przedstawiająca Temidę. Kiedyś przykuwała uwagę również stojąca na zewnątrz fontanna z rzeźbą sikającego do niej chłopca. Ze zniknięciem figurki wiąże się ciekawa historia.
Głośne wybuchy, słupy ognia i czarnego dymu - tak wyglądał pożar hal magazynowych przy ul. Glinianej w Piotrkowie, do którego doszło w sobotę (27.03) po godz. 21.00. Na miejscu pracowało kilkanaście jednostek straży pożarnej, miejsce zabezpieczali policjanci i strażnicy miejscy.
Kolejna tragedia z użyciem noża w Piotrkowie. Po takie narzędzie zbrodni sięgnęła ponownie kobieta i śmiertelnie raniła 36-letniego mężczyznę. Do tragedii doszło w jednym z wieżowców przy ul. Słowackiego.
O tym, że żyjemy w ciekawych czasach nie trzeba nikogo przekonywać. Przełomowe wydarzenia towarzyszą też bohaterom książek, które przygotowaliśmy na ten weekend. Jedna z książek zatytułowana jest zresztą „Ciekawe czasy”, a druga opowiada o zamachu terrorystycznym. Na szczęście fikcyjnym, ale mamy też coś dla miłośników literatury faktu. A konkretnie będą to fakty związane z II wojną światową.