Ruch turystyczny w Piotrkowie zaczyna powolny rozruch. Po zniesieniu części obostrzeń znów jest możliwe organizowanie spacerów, które realizuje Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie Trybunalskim. Na razie nieśmiało, ale zgłaszają się turyści z kraju, chcący obejrzeć Rynek Trybunalski i zabytkową zabudowę centrum. Jednak liczby nie kłamią - pandemia wyhamowała ruch turystyczny na tyle, że jego odbudowa do stanu sprzed pandemii może zająć wiele miesięcy, o ile nie lat.
Samorząd Województwa Łódzkiego dofinansował inicjatywy kulturalne z naszego regionu. Wicemarszałek Zbigniew Ziemba wręczył dofinansowania na organizację wydarzeń kulturalnych organizacjom z Piotrkowa, Tomaszowa, Bełchatowa i Radomska.
Władze powiatu piotrkowskiego oraz samorządy Sulejowa i Wolborza przekazały finansowe wsparcie na funkcjonowanie patroli ponadnormatywnych policji i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W poniedziałek nad Zalewem Sulejowskim podpisano porozumienie w tej sprawie.
Na spacer po mieście w tradycyjnej, a nie wirtualnej formie zaprasza w sobotę Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie. Uczestnicy pierwszej po pandemicznej przerwie wycieczki po trybunalskim grodzie będą mieli okazję zapoznać się z dziejami piotrkowskich aptek oraz usłyszeć o farmaceutach, którzy je prowadzili.
Rząd stworzył mechanizmy służące wsparciu małych miast i lokalnych społeczności - mówił w środę w Hrubieszowie (Lubelskie) wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Miasto to otrzymało 7,5 mln zł dotacji z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Zamiast na terenie piotrkowskiej strefy zrzutu, skoczek spadochronowy wylądował na terenie jednego z przedsiębiorstw przy ulicy Glinianej w Piotrkowie. Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie. Najprawdopodobniej przyczyniły się do tego złe warunki atmosferyczne. Po poszkodowanego wezwano śmigłowiec LPR.
Aluminium jest materiałem stosunkowo trudnym do spawania, nawet dla bardzo doświadczonych spawaczy. Może to wynikać między innymi z dosyć niskiej temperatury topnienia oraz tworzenia się cienkiej warstwy tlenków na powierzchni metalu w trakcie łączenia. Podczas nieumiejętnego spawania oraz przygotowywania materiału do pracy może dojść do powstawania porów i wad spoiny.
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo od początku marca ub.r. wspiera placówki zdrowotne, a także ośrodki pomocy społecznej oraz organizacje i podmioty mierzące się bezpośrednio ze skutkami pandemii. Wartość pomocy udzielonej przez polską spółkę w pierwszym kwartale 2021 roku przekroczyła już kwotę 5 mln zł.
32-letnia Ola z Piotrkowa potrzebuje pomocy. Pieniądze potrzebne są na zakup wózka elektrycznego i opłacenie półrocznego pobytu w ośrodku rehabilitacyjnym.
Wieża ciśnień w Spale, choć nie tak okazała jak znajdująca się w Piotrkowie, to jednak może się poszczycić bogatą historią. A że jej lokalizacja nie jest tak odległa od Piotrkowa, to stanowi świetną opcję na weekendową wycieczkę.