Już dwóch na trzech Polaków deklaruje, że uprawia sport, z czego połowa minimum raz w tygodniu. Co trzeci młody człowiek ćwiczy nawet 2-3 razy tygodniowo, natomiast w grupie osób powyżej 55 r.ż. aktywności nie podejmuje co drugi – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy ubezpieczeniowej Wiener. Jednak jak wskazują eksperci, sport to też ryzyko kontuzji – dla 37% badanych sportowe urazy poskutkowały nieobecnością w pracy i nieprzewidzianymi wydatkami. Istnieją ubezpieczenia, dzięki którym urazy bolą mniej, przynajmniej pod kątem finansowym.
Rozmowy z osobami mieszkającymi w miastach na temat transportu pokazują, że podejście do samochodów zmienia się, ale na razie zbyt wolno. Coraz częściej krytykujemy zachowania i nadmierne uprzywilejowanie kierowców. Młodsi rozmówcy rzadziej uważają własne auto za oznakę statusu społecznego. Jednak wybór środka transportu w oparciu o czas, wygodę, koszt i dostępność nadal zbyt często oznacza jazdę samochodem. Takie wnioski wyciągnęli socjolodzy z badania opinii przeprowadzonego wspólnie z organizacjami pozarządowymi w wybranych dużych miastach Polski.
W rzece Ner na terenie województwa łódzkiego ujawnione zostały śnięte ryby. Zwołano Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego. Śnięte ryby w korycie rzeki zaobserwowali mieszkańcy i zgłosili tę sytuację na numer alarmowy.
Po 20 latach ochrony gniewosz plamisty jest nadal jednym z najrzadszych gadów występujących w Polsce, a stan jego populacji jest krytyczny. Przyrodnicy analizują parametry siedlisk tego węża. Dane gromadzą dzięki tzw. nauce obywatelskiej.
Budowa Powiatowego Centrum Przesiadkowego w Piotrkowie Trybunalskim to obecnie jedna z najważniejszych inwestycji realizowanych przez Starostwo Powiatowe w trybunalskim grodzie. Prace są już na bardzo zaawansowanym etapie i do zakończenia całości zostało już bardzo niewiele.
"Proszę o zainteresowanie się sprawą podwyżek dla pracowników służby zdrowia w szpitalu na Rakowskiej. Minął ostateczny termin wypłat zaległych podwyżek, a pracownicy ich nie otrzymali". Wiadomość o takiej treści otrzymaliśmy od jednego z naszych czytelników. Mężczyzna twierdzi też, że dyrekcja lecznicy w tej sprawie milczy. Postanowiliśmy to sprawdzić.
Przed nami weekend z dość zmienną pogodą. Czekają nas chwile ze słońcem, przyjemne temperatury, ale także lokalne burze. O tym wszystkim informują Łowcy Burz Łódzkie.
Posiadanie brody to oczywiście wybór osobisty każdego mężczyzny. Ogólnie rzecz biorąc broda to bardziej styl życia niż moda. Oczywiście można podkreślić, że pierwsza starożytna cywilizacja gustowała w brodach. Sumerowie podchodzili do pielęgnacji brody z ogromną troską. Starożytne zabytki z czasów Sumerów wyraźnie pokazują, że broda była niezwykle ważnym elementem. Była symbolem nie tylko honoru, ale i waleczności. Symbolizowała męską siłę. Pozbawienie kogoś brody było jednoznaczne z hańbą. Mogło to się przytrafić mężczyznom, których traktowano jako jeńców lub niewolników. Podejście do brody zmieniało się na przestrzeni dziejów. Współcześnie broda wyróżnia mężczyznę z tłumu i obrazuje jego podejście do życia — kojarzy się z silnym i pewnym siebie mężczyzną. Sprawdź, komu pasuje broda.
Prywatność to jedna z najważniejszych kwestii, o które trzeba zadbać, kiedy urządzamy łazienkę. To właśnie tutaj niektórzy z nas mają te przysłowiowe 5 minut tylko dla siebie. Na co zwrócić uwagę podczas wybierania idealnej osłony okiennej do łazienki? Podpowiadamy.
Od piątku do poniedziałku (12-15.08.2022) policjanci z województwa łódzkiego przeprowadzą działania pod nazwą „Sierpniowy weekend 2022”. Ich priorytetem będzie zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym. Poprzedzi je działania ogólnopolska akcja „Prędkość” podczas, której policjanci będą prowadzić kontrole i ścigać piratów drogowych.