Powiatowe Centrum Przesiadkowe już niemal gotowe (ZDJĘCIA)

Sobota, 13 sierpnia 202246
Budowa Powiatowego Centrum Przesiadkowego w Piotrkowie Trybunalskim to obecnie jedna z najważniejszych inwestycji realizowanych przez Starostwo Powiatowe w trybunalskim grodzie. Prace są już na bardzo zaawansowanym etapie i do zakończenia całości zostało już bardzo niewiele.

Ładuję galerię...

- Nie licząc inwestycji drogowych, jest to jedna z najważniejszych inwestycji realizowanych na terenie powiatu piotrkowskiego - przyznaje starosta Piotr Wojtysiak. I jak dodaje - pamiętajmy, że budowa Centrum Przesiadkowego i dworca PKS jest przygotowywana z myślą o mieszkańcach dojeżdżających do pracy, do szkoły i by załatwić swoje ważne sprawy właśnie na terenie Piotrkowa. I m.in. z myślą o tych czterech tysiącach uczniów, którzy przyjeżdżają do stolicy powiatu, mieliśmy nadzieję, iż ta inwestycja zostanie zakończona we wrześniu bieżącego roku, jednak ten termin minimalnie się przesunie - dodaje starosta.

Opóźnienie nie wynika z winy wykonawcy czy inwestora, ale z braków towarowych na rynku. Ze względu na brak materiałów i długie terminy oczekiwania, wykonawca poprosił o przedłużenie terminu realizacji inwestycji do końca października tego roku.

- Myślę, że jest to realny termin dla zakończenia budowy Powiatowego Centrum Przesiadkowego, pierwszego etapu tej inwestycji - dodaje Piotr Wojtysiak.

Obserwując plac budowy widać, że zakończono już prace ziemne. Zainstalowano lampy, a wykonawca czeka na materiały, by móc zakończyć budowę konstrukcji stalowych, z jakich będą składały się przyszłe wiaty dla pasażerów. Znajdą się na nich elementy systemu informacji. W najbliższym czasie pojawią się też ławki i gazony z kwiatami. Niebawem też zakończy się proces wyłaniania wykonawcy projektu budynku znajdującego się przy placu manewrowym. Starosta dodaje z nadzieją, że być może jeszcze w tym roku uda się ogłosić przetarg na II etap budowy centrum przesiadkowego, jakim będzie remont wspomnianego budynku - ostatniego elementu PCP.

POLECAMY


Zainteresował temat?

6

2


Komentarze (46)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

oFca ~oFca (Gość)25.08.2022 20:38

Wszystko ładnie, szkoda tylko, że zostanie zdewastowane przez patologię. Ściany za jakiś czas będą pomazane, chodniki zas..ane, a cała infrastuktura jak i zieleń poniszczona.
Niestety tak dbamy o wygląd naszego miasta. Jest biedne, ale mogłoby być chociaż czyste.

30


Das ~Das (Gość)16.08.2022 16:59

Super

21


rtw ~rtw (Gość)16.08.2022 12:04

Będzie przesiadka z furmanki na furmankę.

22


paczęiwidzę ~paczęiwidzę (Gość)16.08.2022 08:43

To bardzo słuszna koncepcja, iście PRL-owski sposób myślenia. Najpierw ułożyć kostkę, płyty, chodniki, dopasować idealnie krawężniki, żeby teraz ekipy budowalne mogły wjechać ciężkim sprzętem na te odnowione nawierzchnie i rozjechać je porządnie podczas remontu budynku starego dworca PKS. I to wszystko z naszych podatków. Ale przecież zarzutu niegospodarności postawić nie można. Kary za brak mózgu jeszcze nie ma.

81


halinka29 ~halinka29 (Gość)16.08.2022 08:41

Dworzec powinien być zadaszony całkowicie jak np. w Poznaniu. Ze zdjęcia planowego wygląda że zadaszenie przystanków będzie bardzo wąskie co przy wietrznej pogodzie sprawi że cały deszcz będzie leciał po ludziach.

41


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)14.08.2022 23:36

Ciekawe kiedy ktoś się weźmie za budynek po pogotowiu,taka rudera w centrum miasta

70


stefan ~stefan (Gość)13.08.2022 20:37

juz takiego ładnego zadaszenia jak było nie zrobią...nie wiem jaki był sens burzenia tego ktore było...dwa moge sie zalozyc ze ta kostka za maks trzy lata bedzie wkoleinach a trelinka ktora była lezałaby kolejne 100lat...ale co ja tam wiem ;-)

173


jaciekrece ~jaciekrece (Gość)15.08.2022 11:57

Ładnie wygląda ten budynek dworca, tak nienowocześnie ;))

11


toaid ~toaid (Gość)15.08.2022 10:08

Szumna nazwa, a chodziło tylko o trochę kostki na powierzchnię.

52


Mira ~Mira (Gość)15.08.2022 09:57

Jakiś pozytyw w tym mieście , starosta na prezydenta

64


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat