Środa (20.09.2023) jest ostatnim dniem zapisów na grę miejską organizowaną przez Stowarzyszenie HARC we współpracy z Archiwum Państwowym w Piotrkowie Trybunalskim. Tym razem autorzy scenariusza przeniosą uczestników zabawy w czasy powstania styczniowego. Rozgrywka rozpocznie się w najbliższą sobotę o 10.00.
79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego upamiętnili mieszkańcy Piotrkowa. Punktualnie o godzinie 17 zawyły syreny alarmowe, a piotrkowianie oddali hołd uczestnikom bohaterskiego zrywu.
1 sierpnia to Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. Z okazji 79. rocznicy tego wydarzenia piotrkowskie muzeum przygotowało wystawę, którą można podziwiać na parkanie instytucji.
1 sierpnia o godz. 17:00 w całym mieście zawyją syreny alarmowe. Będzie to hołd dla bohaterów walczących o wolność ojczyzny w 79. rocznicę Powstania Warszawskiego.
Trzy lata po zmianie ustroju, dwanaście przed wejściem Polski do Unii Europejskiej i siedem przed utratą przez Piotrków statusu miasta wojewódzkiego – pierwszego czerwca 1992 roku wystartowała ogólnomiejska rozgłośnia radiowa. Nazywała się Radio Piotrków.
"160 lat od powstania styczniowego" to tytuł spotkania z Tomaszem Łysiakiem, które zorganizował Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie.
Gmina Aleksandrów zaprasza na konferencję popularno-naukową organizowaną z okazji 160. rocznicy Powstania Styczniowego. Spotkanie zaplanowano w najbliższą sobotę w świetlicy w Skotnikach.
22 stycznia 1863 roku wybuchło Powstanie Styczniowe. Był to największy zryw narodowowyzwoleńczy w XIX wieku. W 160. rocznicę powstania władze Piotrkowa oddały hołd powstańcom.
„W krwawym polu srebrne ptaszę... o czym mówią pieśni powstania styczniowego” – taki tytuł nosi wystawa plenerowa, którą można oglądać przy piotrkowskim Muzeum. Ekspozycja jest jednym z elementów upamiętniających 160. rocznicę wybuchu powstania styczniowego.
15 października 1922 roku w Zamku Królewskim w Piotrkowie urządzono Muzeum. W przeddzień okrągłego jubileuszu przypominamy historię powstania tego niezwykłego dla Piotrkowa miejsca.