Po tym jak partia Porozumienie Jarosława Gowina, opuściła szeregi Zjednoczonej Prawicy, wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra oddał się do dyspozycji premiera.
Niezwykle interesująco zapowiada się organizowany przez piotrkowski OSiR letni festyn. Oprócz tradycyjnych zabaw i pokazów odbędzie się pierwszy w historii miasta mecz piłkarski, w którym zmierzą się Reprezentacja Amatorskiej Ligi Piłkarskiej z Reprezentacją Piotrkowa. Imprezie przyświeca szczytny cel.
Prawie 300 osób rywalizowało w 8 konkurencjach podczas pikniku zorganizowanego w miniony weekend na piotrkowskim kąpielisku „Słoneczko”. Impreza została zorganizowana pod hasłem „Z ratownictwem wodnym na Ty”.
Po mijającym weekendzie kibice obu drużyn z ziemi piotrkowskiej występujących w IV lidze łódzkiej mają powody do zadowolenia. W 2. kolejce rozgrywek Polonia i Skalnik odniosły zwycięstwa na własnych obiektach, a sulejowianie dzięki drugiej wygranej objęli fotel lidera.
W sobotę (28 sierpnia) o godzinie 18.00 w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK przy ul. Słowackiego 13 odbędzie się koncert „Letni zapach kawy”. Na małej scenie plenerowej wystąpi grupa poetycko-muzyczna „Przeznaczenie”. Bezpłatne wejściówki można odebrać w siedzibie OEA w godzinach 9:00 – 16:00.
„Magnetyczny pociąg” to praca drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Emilii Plater nagrodzona w konkursie „Nauka dla Ciebie” na najlepszą pomoc edukacyjną, organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. Piotrkowska drużyna znalazła się w gronie 5 laureatów prestiżowego konkursu.
Najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi 37-latek, podejrzany o szereg przestępstw przeciwko mieniu i kradzież rozbójniczą. Objęty policyjnym dozorem, po wcześniejszych włamaniach i kradzieżach, ponownie wrócił na drogę przestępstwa. Tym razem ukradł alkohol z przydomowego tarasu, a następnie by zatrzymać łup, użył siły fizycznej wobec właściciela posesji.
Coraz więcej małych ogródków powstaje pod oknami bloków. Mieszkańcy decydują się na zagospodarowanie wspólnej przestrzeni tak, aby stanowiła idealne miejsce do relaksu na świeżym powietrzu.
Wystartowała tegoroczna rekrutacja na wolontariuszy Szlachetnej Paczki w Piotrkowie Trybunalskim. Liderem Rejonu ponownie została Ewelina Kumor, która szuka osób do swojego zespołu.
Spektakl spodobał się nie tylko najmłodszym mieszkańcom Piotrkowa, ale także ich rodzicom. Lalki, a raczej wielkie 3-metrowe lalki robiły furorę podczas imprezy zorganizowanej w niedzielny, klimatyczny wieczór w Rynku Trybunalskim. "Widowisko na cztery lalki i mieszkańców Piotrkowa” to spektakl oparty na przekazie, jakoby Królowa Bona sprowadziła do Piotrkowa czarownicę, która miała rzucić czar na Barbarę Radziwiłłównę i jej związek z Zygmuntem Augustem.