To miejsce zna każdy, kto mieszka w Piotrkowie, bo jest przestrzenią wypoczynku, rekreacji i spacerów. Było tak też przed laty, bo i dziadkowie randkowali na brzegach piotrkowskiego jeziora, kąpali się w nim i przynosili czasem na obiad złowioną tu rybę. Przed wiekami nawet król bywał nad Bugajem i ryby z dworzanami łowił, urozmaicając sobie w ten sposób wypoczynek.
W rankingu "Perspektyw", wśród techników, placówka zajęła pierwsze miejsce w Piotrkowie Trybunalskim. W trakcie tworzenia zestawienia brano pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, egzaminy językowe na poziomie dwujęzycznym. W przypadku techników uwzględniono także wyniki wszystkich egzaminów zawodowych.
Mogą wziąć w nich udział dzieci w wieku 7-14 lat. Zapisy już ruszyły. Są one przyjmowane pod nr ☎️ 44 733 91 30, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-19.00.
Z okazji 159. rocznicy wybuchu powstania styczniowego przypominamy artykuł Agnieszki Warchulińskiej, opisujący jego wpływ na życie i historię miasta. W Piotrkowie ten niepodległościowy zryw, zwłaszcza jego upadek, zapisał się aresztowaniami, kasacją zakonu bernardynów, politycznym więzieniem zwanym cytadelą oraz krwawymi egzekucjami.
Z takim apelem zwracają się piotrkowscy policjanci do osób, które z okazji Dnia Babci i Dziadka będą odwiedzać seniorów. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo osób starszych zależy w dużej mierze od nas samych. Przy każdej nadarzającej się okazji, rozmawiajmy zarówno z naszymi babciami i dziadkami, ale również z samotnymi sąsiadami, o czyhających na nich niebezpieczeństwach.
Polecaliśmy już wiele kryminałów, ale jeszcze żaden z nich nie został napisany w Piotrkowie. Dlatego z przyjemnością proponujemy dziś książkę Konrada Chęcińskiego „Zło w Cmentarnej Górze”. Poza debiutem pisarskim mamy też wspomnienia jednego z najpopularniejszych polskich himalaistów – Krzysztofa Wielickiego, z którym przeprowadziliśmy także wywiad. A do tego jeszcze dokładamy bonus.
Piotrków żyje epidemią koronawirusa. Niektórzy się szczepią, inni przekonują, że wirus to światowy spisek, a jeszcze kolejni, że covid-19 w ogóle nie istnieje. W cieniu koronakryzysu rozwija się jednak choroba, o której większość zdaje się zapominać. Wścieklizna, bo o niej mowa, zatacza coraz szersze kręgi wśród zwierząt. Najgorzej jest na Mazowszu, ale szczególną ostrożność powinniśmy zachować także w naszym regionie.
Zaplanowany na sobotę (22 stycznia) mecz 14. serii żeńskiej PGNiG Superligi pomiędzy Piotrcovią i Młynami Stoisław Koszalin odbędzie się w późniejszym terminie. Dlaczego?
Do Piotrkowa zawitała śnieżna zima, a z nią problemy z oblodzonymi i zaśnieżonymi drogami. Sprawdziliśmy, jak powinny być odśnieżone poszczególne ulice w mieście.
"Tkaniny i dywany" - taki tytuł nosi wystawa Joanny Rusin, którą będzie można oglądać w Ośrodku Działań Artystycznych. Wernisaż zaplanowano w piątek o godz. 19:00 w galerii ODA przy ul. Dąbrowskiego 5.