Reklama

W świecie tkanin

ePiotrkow Piątek, 21 stycznia 20228690
"Tkaniny i dywany" - taki tytuł nosi wystawa Joanny Rusin, którą będzie można oglądać w Ośrodku Działań Artystycznych. Wernisaż zaplanowano w piątek o godz. 19:00 w galerii ODA przy ul. Dąbrowskiego 5.
Fot. ODA

Joanna Rusin to artystka urodzona w Piotrkowie Trybunalskim, a od lat związana z Łodzią. Zajmuje się  twórczością na pograniczu sztuki tkaniny i designu.

Wystawa przypada w dwudziestą rocznicę ukończenia moich studiów i rozpoczęcia odpowiedzialnej pracy twórczej. Jest też pierwszą indywidualną prezentacją w moim rodzinnym mieście. Dedykuję ją Elżbiecie Abratkiewicz, mojej pierwszej nauczycielce sztuki, która odkryła dla mnie medium tkaniny - zaprasza Joanna Rusin.

 

Joanna Rusin tworzy tkaniny artystyczne, kolekcje użytkowe, obiekty terapeutyczne, prowadzi warsztaty artystyczno-projektowe. Dba o uniwersalność swoich prac. Jej modułowe obiekty tekstylne są łatwe w konstrukcji, dekonstrukcji, wymianie i naprawie. Cechuje ją niestandardowe podejście do dywanu, który traktuje jako przedmiot stymulujący wyobraźnię użytkownika.

 

Studiowała projektowanie tkanin i dywanów w ASP w Łodzi, gdzie obecnie pracuje jako dydaktyk. Od 20 lat łączy pracę artystyczną z projektowaniem przemysłowym. Współpracuje z instytucjami kultury, architektami wnętrz i przemysłem dywanowym. Jest czterokrotną stypendystką MKiDN. Uczestniczyła w ponad 190 wystawach sztuki i designu na świecie, m.in. w Eindhoven, Bukareszcie, Dżakarcie, Frankfurcie, Helsinkach, Kopenhadze, Krakowie, Londynie, Lwowie, Łodzi, Madrycie, Mediolanie, Paryżu, Pekinie, Poznaniu, Rio de Janeiro, Rydze, Seulu, Stambule, Warszawie, Wilnie. Na koncie ma wiele nagród i wyróżnień. Jej prace znajdują się m.in. w kolekcjach Muzeum Narodowego w Warszawie, Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Muzeum Sztuki i Designu w Rydze, Muzeum Tkactwa i Kilimiarstwa w Glinianach na Ukrainie.


Wystawę będzie można oglądać do 27 lutego.

 

 


Zainteresował temat?

0

0


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat