Reklama

Wnuczku, wnuczko zadbaj o babcię i dziadka

Policja KMP Piotrków Sobota, 22 stycznia 202219723
Z takim apelem zwracają się piotrkowscy policjanci do osób, które z okazji Dnia Babci i Dziadka będą odwiedzać seniorów. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo osób starszych zależy w dużej mierze od nas samych. Przy każdej nadarzającej się okazji, rozmawiajmy zarówno z naszymi babciami i dziadkami, ale również z samotnymi sąsiadami, o czyhających na nich niebezpieczeństwach.
fot.: KMP Piotrków

 Dzień Babci i Dziadka to święto naszych najbliższych. W te dni odwiedzamy seniorów, aby podziękować im za miłość i troskę jaką nas otaczają. W trakcie spotkań warto też porozmawiać i przypomnieć naszym seniorom o niebezpieczeństwach jakie na nich czyhają i jak się przed nimi chronić. - informuje st. asp. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

 

Jakimi zasadami powinni kierować się seniorzy, aby nie dać się oszukać?

 

 

·  Nie wpuszczaj do mieszkania osób obcych. Jeżeli ktoś podaje się za przedstawiciela instytucji upewnij się, dzwoniąc i potwierdzając ich wizytę. Jeżeli mieszkasz sam, poproś o obecność kogoś bliskiego i zaufanego.

 

·  Nie przechowuj w domu dużej ilości gotówki.

 

·  Nie ufaj nieznajomym i nie wpuszczaj na klatkę schodową.

 

· Po wejściu do domu zawsze zamknij drzwi na klucz. Przy wyjściu z domu sprawdzaj też, czy drzwi są zamknięte.

 

·  Po zmroku omijaj tereny słabo, bądź nie oświetlone. Jeżeli jest to możliwe zabierz ze sobą osobę towarzyszącą.

 

·  Nie noś dużej gotówki przy sobie i nie trzymaj gotówki w tym samym miejscu co dokumenty.

 

· Wypłacając w banku większą ilość gotówki poproś osobę zaufaną o odwiezienie lub odprowadzenie do domu.

 

·  Nie zapisuj swojego numeru PIN na karcie bankomatowej, czy na kartce obok karty. Ustaw PIN karty, tak abyś mógł go sam zapamiętać.

 

· Nie przekazuj pieniędzy osobom nieznajomym, nawet w przypadku kiedy powiedzą, że przekażą je Twoim bliskim.

 

·  W miejscach zatłoczonych ( targowisko, komunikacja miejska) torbę trzymaj przed sobą. Pamiętaj, aby torbę mieć za każdym razem zamkniętą.

 

·  Nie pozostawiaj swojej torby bez nadzoru.

 

·  W trosce o swoje zdrowie stosuj się do panujących obostrzeń sanitarnych. Zakrywaj usta i nos w przestrzeni zamkniętej, bądź w dużym skupisku osób. Po powrocie ze sklepu zawsze dezynfekuje ręce.

 

 

Ważne jest również bezpieczeństwo na drodze. Policjanci piotrkowskiej drogówki przekazali seniorom elementy odblaskowe i kamizelki, otrzymane z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Odział terenowy w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas spotkań z babciami i dziadkami, mundurowi rozmawiali też o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zachęcali też seniorów do korzystania z elementów odblaskowych w terenie zabudowanym oraz przypominali, że od zmierzchu do świtu poza obszarem zabudowanym jest obowiązek ich noszenia.


Zainteresował temat?

2

0


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

rosomak ~rosomak (Gość)23.01.2022 21:37

- zalej swój szkielet w adamantium by być odpornym na złamania

01


wnuki pamiętajcie ~wnuki pamiętajcie (Gość)22.01.2022 17:33

Przy każdej okazji 'rozmawiajmy o niebezpieczeństwie' istnienia bakterii i wirusów od milionów lat i o ich wpływie na ludzkość od jej zarania dziejówa, siejmy strach, zagrożenia od tego co było z nami zawsze,ale broń boże nie wyściskajmy się, nie wycałujmy, nie przekażmy sobie dobrej energii miłości i radości, siejmy niepokój i strach.

51


Anka ~Anka (Gość)22.01.2022 13:42

I tak milicji już nic nie pomoże w odzyskaniu szacunku.

52


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat